İnce Dudaklara Nasıl Ruj Sürülür?

ince dudaklara nasıl ruj sürülür

Hepimiz, arzuladığımız dolgun dudaklara sahip değiliz ne yazık ki. Fakat ruj seçimleri ile ince dudağa dolgunmuş görünümü katılabilir. Bazı makyaj uzmanları ince dudağa sahip olan kişiler için dudak sınırlarını belirginleştiren ve koyu renkte olan rujlardan uzak durulmasını tavsiye ediyor. Bazıları ise koyu ve kırmızı tonlardaki rujların dudağı daha çok dikkat çekici hale getirdiğini söylüyor. Bu durumda renk seçimini ve renk koyuluğunu, deneme yanılma yöntemiyle bulmak çok daha mantıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Dudaklarım İnce Nasıl Ruj Sürmeliyim?

Seçmiş olduğunuz ruj için aynı renkte bir dudak lineri alın. Dudaklarınız kuru ise kuru tabakayı temizlemek gerekecektir. Bunu ıslak bir havluyla ya da bir diş fırçası ile fazla bastırmayıp tahriş etmeden yapabilirsiniz. Daha sonra yüzünüze sürdüğünüz fondöten’i dudaklarınıza da sürün. Fondöten dudak lineri ve ruj için temel oluşumu sağlayacaktır.

Ruju sürerken dudaklarımızı açık tutmak yerine kapalı tutmalıyız. İlk olarak dudaktaki “V” Bölgesi ile başlayın. Dudak sınırlarını dudak lineri ile çizin. Dudak linerini kullanırken, dudaklarınızın doğal çizgisini  2-3 mm’yi geçmemek şartı ile bir miktar dışarıya çizebilirsiniz.

Rujun dudağa eşit miktarda dağılmasını sağlayabilmek için dudak fırçası kullanabilirsiniz. Dudak fırçasını kullanırken içeriden dışarıya doğru hareket ettirerek kullanın.

Ruju sürdükten ve linerle sınırları çizdikten sonra dudaklarınıza derinlik katmak için üst ve alt dudağın orta bölgelerine parlatıcı sürebilirsiniz.

İnce dudaklar için genelleme olarak önerilen ruj renklerini şu şekilde sıralayabiliriz; bej, açık pembe, açık bronz, sedef rengi ve şeftali.

İnce Dudaklarımı Nasıl Dolgun Gösteririm?

Dudaklarınızın kenar çizgilerini kapatıcı yardımıyla yok edin.

Yüzünüzde kullandığınız fondöten veya kapatıcıyı kullanırsanız renk farkı görülmeyecektir.

Dudak kalemi yardımıyla doğal görünecek şekilde bir dudak çizgisi çizin. Kalemi fazla bastırmadan uygulayın. Aksi takdirde yapay bir görünüm elde edebilirsiniz.

Çizgileri oluşturduktan sonra kullanmak istediğiniz ruj ile çizgilerin içerisini doldurun.

Dudağınızda ki doğal çizgilerin de ruj ile doldurulmasına özen gösterin. Aksi takdirde çizgi çizgi bir görüntü oluşacaktır.

Dudakları dolgun gösteren diğer bir yöntem ise parlatıcı sürmektir.

Rujun üzerine abartmadan ince bir katman parlatıcı sürerek dolgun ve seksi dudaklara kavuşabilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz