Kahverengi Gözler için En İdeal Makyaj Fikirleri

kahverengi gözler için makyaj önerileri

Kahverengi Göz İçin Makyaj Modelleri

Oldukça yaygın bir göz rengi olan kahverengi, gizemli ve kadınsı bakışların da anahtarı. Peki kahverengi göz için makyaj modelleri seçeneklerimiz neler? Bu göz rengine sahip kadınlara en çok hangi makyaj modellerini yakıştırıyoruz?

Smokey Eye

Dumanlı ya da buğulu göz makyajı olarak da duyabileceğiniz smokey eye göz makyajı özel davetlerin yanı sıra biraz hafifleştirerek uygulandığı takdirde günlük yaşamda da oldukça hoş görünebilir. Bu makyajda siyah ağırlıklı uygulamalar ile gizemli görünümün en kolay yolunu keşfetmiş olabilirsiniz.

Smokey eye modellerinde hafif parıltılı mürdüm ve şarap renklerini de deneyebilir, bu renklerin siyah ile uyumundan ileri gelen şıklık sayesinde özel günlerinize uygun bir görüntünün yalnızca bir far paleti uzağınızda olduğunu fark edebilirsiniz.

Gold Ve Bronzlar

Koyu renkli gözlerin gizemli görüntüsüne biraz aydınlık ve parlaklık katmak isteyenler için altın renginin zengin duruşu ve bronz tonların sıcak havası yardıma yetişebilir. Bu renklerin bir avantajı geçişli bir skala halinde uygulandığında farklı mat renklerle de kombin halini alabilmesidir. Yani dore renkte tek far uygulaması ile gecenin konuşulan ismi olurken, bu altın rengine daha yumuşak kahveler ilave ederseniz iş makyajınız da hazır olabilir.

Kahverengi göz rengine sahip kadınların parlayan bakışlara sahip olmak için bronz ya da altın renklerinde geçişli far paletlerinden ilham aldığını görebilirsiniz. Özellikle şeftali rengi ile yapılan yumuşak bitişler ve göz pınarındaki aydınlık tonlar sayesinde gözlerinizde son trend görünümü bu makyaj modelleri ile yakalayabilirsiniz.

Görüntününüzü daha da çekici kılmak adına göz renginiz için en uygun makyaj modellerinden bir diğeri olan kalın eyelinerlı modelleri aynı anda kullanarak iki makyaj tekniğini bir arada uygulayabilirsiniz. Bu görünümü daha da güçlendirecek bir diğer fikir de iki kat maskara uygulaması olabilir. Ekstra siyah maskaralar sayesinde koyu kahverengi gözleriniz ve aydınlık makyaj modeliniz arasında bir renk dengesi yakalayabilirsiniz. Ayrıca genelde kahverengi gözlü kadınların sahip olduğu bronz ve buğday gibi cilt tonlarının görüntüsü de bu iddialı makyajları kaldıracak türdendir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz