Karabaş Otu Çayı İle Sigara Bırakma Kürü Nasıl Yapılır?

ibrahim saraçoğlu sigarayı bırakma kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu karabaş otu ve kekik ile hazırlanan bu kür ile sigarayı bırakmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Karabaş otu, kekik sigarayı bırakmanız için size büyük bir faydası olacaktır. Sağlıklı bir hayata adım atmak istiyorsanız bu kürü uygulayarak ve tabi ki sizinde çaba ve isteğinizle sigarayı bırakabilirsiniz. Bunun için öncelikle karabaş otu çayı ile hazırlanan kürü, daha sonra kekik çayı kürünün yapılışından bahsedeceğiz.

Sigara Bırakma Kürü Malzemeler;

  • 7 adet başak halinde karabaş bitkisi
  • 1 bardak klorsuz su

Sigara Bıraktıran Karabaş Otu Çayı Nasıl Hazırlanır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

İlk olarak 1 bardak klorsuz suyu kaynatın. Kaynamakta olan suyun içine 7 adet başak karabaş bitkisini ilave edin ve bu şekilde yaklaşık 6-7 dakika daha kaynatın. 6-7 dakika sonra ocağın altını kapatın ve karışımı ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra karışımı süzün ve bir bardağın içerisine koyun. Sabahtan öğlene kadar olan sürede canınız ne zaman sigara istersen bardaktan bir yudum karabaş otu çayı için. Öğlene kadar karabaş otu çayınız bitmiş olacaktır. Öğleden sonra ise kekik çayı sigarayı bırakmada size yardımcı olacak çaydır.

Sigara Bırakmak İçin Kekik Çayı Nasıl Uygulanır?

Malzemeler;

  • 1 tatlı kaşığı kuru kekik
  • 1 bardak klorsuz su

Sigara Bırakmaya Yardımcı Kekik Çayı Nasıl Hazırlanır?

Önceden kaynatılmış 1 bardak klorsuz suyun içine 1 tatlı kaşığı kekiği atın. Kekiği ilave ettikten sonra 5-6 dakika daha kaynatmaya devam edin. 5-6 dakika sonra ocağın altını kapatın ve ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra çayınızı süzün ve bir bardağın içerisine koyun. Öğleden sonra ki vakitte canınız ne zaman sigara isterse bu çaydan bir yudum için. Kekik çayı anında sigara içme isteğinizi yok edecektir.

Kekik ve Karabaş bitkileri içerisinde bulunan bir takım etken maddeler sigaradan alacağınız nikotine en iyi alternatif olmaktadır ve bu sayede sigara içme isteğinizi yok eder. Hamile hanımlar sigarayı bırakmada zorlanıyor ise bu kür uygulayabilirler fakat yinede mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz. özellikle hamileliğin ilk 3 ayında düşük yapma riskinin fazla olması sebebiyle hiç bir bitkisel Ürünleri Önermiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz