Karışık Tost Kaç Kaloridir?

karışık tost kalorisi

Karışık tost, özellikle sabah kahvaltılarında ve çay saatlerinde tüketilen kolesterol değeri yüksek, çok kalorili bir fast food türüdür. Diğer tüm fat food ürünlerinde olduğu gibi aşırı tüketimi kalp ve damar sağlığını tehdit etmekte ayrıca obeziteye davetiye çıkartmakta, çocuklarda sıklıkla kullanımı beslenme bozukluklarına paralel çeşitli sağlık sorunları yaratmaktadır.

Ancak aşırıya kaçmadan ve sık aralıklarla olmadığı sürece lezzeti sebebiyle tercih edilebilir. Doyurucu bir besindir ve sucuk ile kaşar peyniri ve tereyağı kullanılarak, çoğu zaman ketçap ile hazırlanır. Tahıllı tost ekmekleri ile ince ve tadımlık sucukla, içine yağ koymadan sadece dışına çok az yağ sürerek ya da yağsız hazırlanarak kalori oranı mümkün olduğunca düşürülmelidir.

Karışık Tost Kaç Kalori?

İki dilim yaklaşık 160 kalori gelen beyaz tost ekmeği ile yağlı bir ince dilim kaşar ve dört ince dilim yağlı sucuk kullanılarak hazırlanan karışık bir tost 365 kaloridir.  Aynı oranda kaşar ve sucukla ve tahıllı tost ekmeği kullanılarak hazırlanan tostta 340 kalori mevcuttur. Tahıllı tost ekmeği ile bir dilim az yağlı kaşar peyniri ve dört ince dilim az yağlı sucuk ile hazırlanan tost ise 236 kaloridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz