Kemiklerin Şifresi Kitap Özeti

kemiklerin şifresi

Son dönemin en önemli polisiye gerilim yazarlarından olan Simon Beckett, Kemiklerin Şifresinde sınır tanımayan bir katilin peşinde.

Uygun sıcaklıkta her şey yanar. Ağaçlar, giysiler, insanlar.250 derecede vücut tutuşur. Deri kararır ve yarılır. Yağların yakıt görevi gördüğü vücut yanmaya başlar. İlk önce tutuşan kol ve bacaklar daha hacimli olan gövdenin yanmasında çıra görevi görür. Tendon ve kasların kısalması kolların sanki hareketliymiş gibi korkunç bir şekilde hareket etmesine neden olur. En son da organlar gelir.

Nemlilikleri sayesinde koza içindeymiş gibi korunan organlar, çoğu yumuşak dokunun yanıp kül olmasından sonra bile kalırlar. Ancak kemikler farklıdır Neredeyse kızgın ateşlere bile inatla direnir.

İskoçya Açıklarında küçük bir ada olan Runa’da Adli Antropolog Dr.David Hunter’i tüyler ürperten bir keşif beklemektedir Ayakları ve bir eli dışında tamamen yanmış bir ceset bulunmuştur. Yerel polis kaza sonucu ölüm raporu vermek istese de Hunter aksini düşünmektedir. Ve bu olayın bir cinayet olduğu kanısındadır.

Aksilikler üst üste gelir ve Atlantik’ten gelen bir fırtına tüm iletişim hatlarını ve elektrik sisteminin çökmesine neden olur. Her şey karanlığa gömülürken cinayetler peş peşe gelmeye başlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz