Kırışıklık Yüz Gerdirme Ameliyatları Hakkında Bilinmeyenler

kırışıklık giderme

Yaşınızdan genç görünmenin bir diğer yolu da yüz kırışıklıklarını gidermekten geçiyor. Güzel bir yüze sahip olmak için birkaç işlemden geçmek gerekiyor. Uzmanlar, yüz germe ameliyatlarının sadece yüze uygulanmadığını ve çeşitli metotlar ile birlikte yapıldığını anlatmaktadır.

Yani yüze yapılacak sadece gerdirme ameliyatlarıyla birlikte, yüzde sahtelik olma olasılığı yüksek. Bunun için ek yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatının İşleyişi;

Ameliyatın işleyişi üç şekilde olup her birinin ayrı anlamları vardır. Önemli olan SMAS ismindeki tabakadır. Yani bu tabaka yüzün ikinci tabakası sayılır. Bu tabakanın boyundan alına kadar gerdirilmesi, dinamiklik açısından önemlidir ve yüzün doğal olmasını sağlar.

Yapılacak ameliyat işleminde sizden ne istenildiği sorulur ve ona göre üç şekilden birisi seçilir. Çünkü ameliyat sonrası yüzün mimik ifadeleri değişecektir.

Yüz Gerdirme İşlemleri Nerelere Uygulanır?

Uygulanacak birçok yöntem vardır. Yüzün tamamına uygulayabilmek için birden fazla yöntem gerekiyor. En çok kullanılan yöntem face styling yöntemidir.

Ancak söylediğimiz gibi bu kişiden kişiye değişmektedir. Bunun için ek yöntemlere başvurulabilir.

Gerdirme İşlemlerinin En Çok Yapılanları Hangileridir?

  • Alın germe
  • Endoskopik alın germe ve kaş kaldırma
  • Kaş kaldırma
  • Şakak liftingi
  • Mini liftingi
  • Midi liftingi

Alın Germe

Bu işlem doğal olarak kaş çatması ve güneşten gözü korumak amaçlı ortaya çıkan çizgilerden oluşur. Buna göre; insanlara sert bir şekilde görünmenizi sağlar. Kırışıklıkları gidermek mümkün ama tamamen değil. Bunun için düzenli şekilde devam ettirmek gerekiyor.

Endoskopik Alın Germe Ve Kaş Kaldırma

Bu durum genç kesimlerde görülmektedir. Kolay bir şekilde ve kalıcı bir şekilde ameliyat yapılabilir.

Kaş Kaldırma

Bu işlemi genelde erkekler kullanmaktadır. Uzun süren bir işlem olmadığı için kaşın üst sinirleriyle çalışılır. Bu yöntemi tercih eden kişilere mini kesimler uygulanır ve tünel açarak deri altından kaldırma işlemi uygulanır.

Şakak Liftingi

Yine özellikle genç kesimin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu durumda yanağın yukarı kaldırılması ve göz çevresinde ki kırışmanın düzeltilmesi söz konusu olur.

Mini Lifting

Kırk yaş ve sonrası için özellikle boyun sarkmasında uygulanır. Yöntem ile çok kesi yapılmaz ve gerdirme işlemi uygulanır. Bu yöntem uzun vadeli bir yöntem olmadığı için tekrarlamanız gerekir.

Midi İfting

yukarıda ki işleme ek olarak kullanılır. Erkek ve kadınların çokça kullandığı yöntemdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz