Lavanta Kokulu Peeling Nasıl Yapılır?

lavanta peeling

O kendine has, eşsiz, tarif edilmez ve büyüleyici kokusu lavantanın ekstresinden gelmektedir. Bayanların ciltlerine ne kadar önem verdiğini ve daha güzel görünmek için  ayırdıkları bütçeyi hepimiz biliyoruz fakat lavanta kokulu peeling işleminde fazla bütçe ayırmaya ve maddi imkânı zorlamaya gerek yok!

Lavanta peelingi ciltte oluşmuş kir tabakalarını ve cildin görünümünü matlaştıran lekeleri birkaç uygulama sonrasında alıp götürecektir. Aynı zamanda oluşan siyah noktacıkların ve sivilcelerinde önlenmesi adına çok faydası olan bir maskedir. Lavanta peelinginin düzenli kullanılması halinde hem cilt tazelenecek hem de görünümüz de birkaç ton oynama olacaktır.

Lavanta peelingi için;

  • 1 yemek kaşığı kurutulmuş nane
  • 1 yemek kaşığı kurutulmuş lavanta
  • 2 su bardağı kadar beyaz kil
  • 1 kahve fincanı çekilmiş çiğ badem
  • 1 tatlı kaşığı su bazlı el kremi
  • Yeteri kadar kaliteli su

Yukarıda verilen su hariç bütün malzemeleri bir kâsenin içerisine alın ve kıvam alana dek karıştırın. İlk etapta içerisine su girmediği için biraz koyu olabilir. Akabinde hamur yaparmış gibi suyu azar, azar ilave edin ve her seferinde karıştırmayı unutmayın. Kıvama gelen lavanta kokulu peelinginizi cildinize tek tabaka halinde sürün. Lavanta ve nanenin kendine has olan kokuları sizi hem rahatlatacak hem de cildinizi tazeleyecektir.  Aynı zamanda lavanta kokulu peelingi vücut içinde kullanabilir ve bu sayede vücudunuzu dinlendirebilirsiniz.

Lavanta kokulu peelingi haftada bir kere uygulamalısınız. Ancak cildiniz fazla hasarlı ve sorunlu ise 15 günde bir kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz