Lazer Epilasyon Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

lazer epilasyon

İstenmeyen rahatsız eden tüylerin önüne geçmek için yapılan lazer epilasyon öncesi dikkat etmemiz gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Tüyleriniz den kurtulmak uğruna sağlığınızı kaybetmek, para ve vaktinizi boşa harcamak istemiyorsanız uzman kişilerin bu konudaki önerilerini dikkate almanız sizin için daha iyi olacaktır. Tüylerden hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurtulup pürüzsüz, güzel bir cilde sahip olmak tüm kadınların ortak isteğidir. Bunun için yapılan metotlardan biri lazer epilasyondur.

Uzmankişiler tarafından yapıldığında güvenli ve son derece etkilidir.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat edilmesi gereken noktalar

Bu yöntemin kullanımından 1 ay öncesine kadar ve epilasyon süresince tüyleri kökünden almaya yönelik olarak hiçbir şey kullanılmaması gerekmektedir. Ayrı olarak hiçbir şekilde tüy rengini açıcı ürünler kullanılmamalıdır.

Deri enfeksiyonu bulunan ve düzenli ilaç kullanmakta olan kişilerde yan etki sorgulanmalı ve uygulama öncesi hastalığın tedavisi yapılmalıdır.

İşlem yapılacak bölge temiz olmalıdır. Vücutta veya yüzde herhangi bir kozmetik ürünü bulunmamalıdır.

Epilasyon öncesinde kişiye test yapılmalıdır ve 24-48 saat arası sürede vücudun verdiği reaksiyon gözlenmeli ve bundan sonra kişinin epilasyon yaptıracak durumda olup olmadığına karar verilmelidir.

İşlemden sonra kızarma ve kıl etrafında hafif olarak şişlik meydana gelebilir. Bu durum 1-2 gün süre içinde geçmezse bir uzmana başvurmanız gerekmektedir.

Radyo frekanslı diyot ve radyo frekanslı IPL cihazları ile epilasyon yaptırmışsanız, aynı gün içerisinde değil de ertesi gün hassasiyet oluştuysa 1 hafta sonra güneşe çıkabilirsiniz. Ayrı olarak güneşlenirken büyük derecede koruma sağlayan iyi bir ürün kullanmanız tavsiye edilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz