Lazer Kullanarak Dövme Sildirme Nasıl Yapılır?

Vücuttan lazer ile dövme sildirmek için en uygun zamanın sonbahar ve kış ayları olduğunu söyleyen uzmanlar dövme bulunan bölgenin güneş ışınlarından uzak tutulması gerektiğini belirtiyorlar. Solaryum ile bronzlaşmış olan ciltlerde renk açılıncaya kadar tedavinin ertelenmesi daha uygun olmaktadır.

Yöntemler Nelerdir?

Dövmeyi ortadan kaldırmak için sadece 3 yöntem vardır. Bunlardan birisi cerrahi yöntemler ile çıkartılmasıdır. Bunun yapılabilmesi için dövmenin küçük olması gerekmektedir. Diğer bir yöntem ise kimyasal ve fiziksel yöntemler ile dövmenin tahrip edilmesidir. Ancak bu yöntem genel olarak tercih edilmez. Birde lazer yöntemi bulunmaktadır.

Lazer ile yapılan uygulama için kış mevsimi önemlidir. Silme işlemi yapılan bölge güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Bu işlemin yapılması için en uygun zaman havanın kapalı bulunduğu zamandır.

Koyu renkte olan dövmeler daha kolay silinmektedir. Ancak açık renkte olan dövmelerde silme işlemi daha zor olacaktır. En zor silinen renkler sarı ve yeşil renkte olan dövmelerdir. Bunlar lazer ışınlarına karşı direnç göstermektedir.

Dövmeyi ortadan kaldırmak için kullanılan lazer derideki epidermis tabakasını geçer ve deri altıdaki dokularda dövmeye rengini veren bileşikler tarafından emilir. Böylece bu maddelerde parçalanma meydana gelir daha sonra bağışıklık sistemi bu maddeleri ortadan kaldırır.

Dövme Sildirme Süreci Yaklaşık Ne Kadar Zamanda Tamamlanır?

Dövmeyi yapmak kadar çıkartmakta çok zordur. 1 sene ve daha eski olan dövmelerin çıkması yeni olanlara göre daha kolaydır. Lazer uygulaması 1 ay ile 2 ay arasında tekrarlanabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz