Makyajınızı Güneş Gözlüğü Seçiminize Göre Yapın

gözlüğü uygun şekilde makyaj yapımı

Güneş Gözlüğüne Göre Makyaj Yapmanın Yollarını Biliyor Musunuz?

Yaz dendiği zaman akla ilk gelen aksesuarlardan biri güneş gözlüğü. Ancak güneş gözlüğü seçiminizi yapmış olmanız makyaj seçimi aşamasını da beraberinde getiriyor. Güneş gözlüğüne göre makyaj nasıl yapılır? Hangi güneş gözlüğü modelleri hangi makyaj modelleri ile uyumlu bir görünüm yakalamaktadır?

Yüzünüzün büyük bir kısmı, özellikle de gözler gibi oldukça belirgin bir kısmı gözlükler ile saklanıyor olabilir. Ancak geri kalan kısmında makyaj konusunda doğru tercihler yaparak güzelliği yakalamak gerekmektedir. Yüzünüzde kalan alanı güneş gözlüğü modellerine göre nasıl değerlendirebileceğinize birlikte göz atalım.

Öncelik Gözlük Seçimi

Elbette ilk adımımız sizin yüz tipinize olduğu gibi aynı anda da tarzınıza uygun bir güneş gözlüğü modeli seçmek. Gözlüğün stili ve renkleri makyajımızı yaparken oldukça kritik bir öneme sahip olacak. Örnek vermek gerekirse son dönemde sosyal medya fotoğraflarını sallayan vintage tarzdaki gözlükler sade ve doğal bir ten makyajı ile kusurların kapatılmasını gerektirirken, 50’lerde gördüğümüz şık ve retro tarzlar daha kadınsı ve ışıltılı makyajları gerektiriyor.

Retro bir gözlük seçiminde döneme ait trendlerden ilham alarak makyajınıza kara verebilirsiniz. 90’ları çağrıştıran bir gözlük ile dudak kalemi kullanmak, 70’lerden gelen bir Janis Joplin gözlüğü ile belirgin elmacık kemikleri için allık kullanmak dönem tarzı yakalamanızı sağlayacaktır.

Hangi Gözlük Trendine Hangi Makyaj?

2017 güneş gözlüğü modelleri içerisinde en sık gördüğümüz modellerin başında renkli ve kısmen şeffaf camlı gözlükler yer aldı. Bu gözlükleri vitrinlerden yüzüne taşıyan kadınlar için gözlerinin belli belirsiz şekilde görünür olması ise far seçimi konusunu gündeme getirdi. Hali hazırda renkli ve parlak bir görüntüsü olan bu gözlükler ile yalnızca BB kremin hafif kapatıcılığını ve krem dokudaki nude farların doğallığını kullanmanız yeterli olacaktır.

Büyük çerçeveli gözlükler ile ister nostaljik, ister daha sportif bir görüntü yakalayın, bu gözlükler ile yüzünüzün daha minyon görüneceği kesin. Ancak yüz hatlarınızda dengeli bir görünüm yakalamak istiyorsanız gözlüğe göre makyaj modelleri seçimi ile bunu kolayca yapabilir; bir bronzer yardımı ile yapacağınız kontürleme işlemi ile çok daha sıcak bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Aynalı gözlükler ise çerçeve biçimi ne olursa olsun plajların vagzeçilmezlerinden. Parlak gözlük modelleri ve yansıtıcı havalarını dengelemek için mat rujları kullanabilir, özellikle bikini rengine uygun pembe, nar çiçeği gibi tonlar ile oldukça havalı görünebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz