Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları Nelerdir?

Günümüz koşullarında, iki adım ötedeki markete gitmek için bile makyaj yapan kadınlar görmekteyiz. Makyaj, elbette bir kadının en önemli kozudur ve iyi değerlendirildiği vakitlerde; oldukça güzel görünmenizi sağlayabilir. Elbette, bunun için profesyonel ürünler ve eller gerekebilir. Zira, söyledikleri gibi; çirkin kadın yoktur, makyajsız kadın vardır. Bu sebepten, özellikle kadınların çağımızda ve geçmişte; her zaman bakımlarına dikkat ettiklerini biliyoruz.

Peki, makyajsız doğal ve güzel görünebilmek mümkün müdür? Bu sorunun cevabı belli başlı bakım araçları kullanarak “evet” olabilir.

Nemlendirici Kullanın

Geceleri, yatmadan önce; yüzünüzü nemlendirmeniz ve bunun için, cildinize uygun nemlendirici bir krem kullanmanız; doğal bir görünümün ve doğal bir güzelliğin ilk adımı olabilir. Ancak, cildinize uygun bir nemlendirici için muhakkak cilt testine de girmeniz gerekir. Bu nemlendiriciyi, yatmadan önce, cildinize ve elbette yüzünüze uygulamanız; zamanla cildinizi güzel, nemli ve sağlıklı kılacaktır. Cilt testinizi, eczanelerden yaptırabilmeniz mümkün olduğu gibi, herhangi bir doktora muayene olmanız da uygundur.

Göz Altı Torbaları İçin Serumlar Kullanın

Evet, her sabah ofise giderken göz altı torbalarınızı makyaj ile kapatmak yerine, yatmadan önce kullanabileceğiniz göz altlarınız için yaşınıza uygun serumlar mevcuttur. Bu serumları, göz altlarınıza uygulayarak; daha sağlıklı ve güzel görünümlü göz altlarına sahip olabilirsiniz. Ne yorgunluk gözlemlenir, ne de herhangi bir torba.

Yine, göz altı torbalarını engellemek adına mesai saatlerinizde göz altlarınızı nemlendirmeniz –bir krem vasıtası ile- sizi daha sağlıklı kılabilecek olan adımlardan bir diğeridir. Bu durum, bilgisayara odaklandığınız zamanlarda; yorduğunuz gözlerinize ve elbette göz altlarınıza, ilaç gibi gelecek ve etkisini kısa sürede göreceksiniz.

Uyuyun

Uyku, bir kadının güzellik için en önemli adımıdır. Geçmişte, filmlerden gördüğümüz güzellik uykularına gerçekten yatıyorlardı. Ve gerçekten işe yarıyordu. Eğer, yorgun görünüm ve morarmaya yakın göz altları istemiyorsanız, günde en azından yedi yahut sekiz saat uyumanız gerekiyor. Aksi durumda, oldukça yorgun olabilmenizin yanında; bir de görünümünüzü düzeltmek durumunda kalırsınız.

Daha sağlıklı bir cilt ve yaşam için, muhakkak yeteri kadar uyuyun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz