Mükemmel Görünen Koyu Renkte Dudaklara Sahip Olun

koyu renk dudak makyajı

Koyu Ruj Sürmek İçin İpuçları

Koyu renk ruj sürmek iddiasının hakkını veren bir cesaret örneği. Başlı başlına kendi içinde bir makyaj türü sayılabilecek koyu ruj sürmek için birtakım ipuçlarını bilmeniz ise şart. Mükemmel görünen koyu renkte dudaklara sahip olmanın sırları ise yazımızda.

Kadınların çekici bir makyaj yapma konusundaki en büyük silahlarından olan koyu rujlar aslında birkaç ipucu sayesinde beklentinizin çok daha üstünde bir güzellik katabilir. Sürülmesinin zorluğu ile bilinen koyu renkte rujlarda mükemmelliği yakalamak için hemen kağıt kalem hazırlasanız iyi olabilir.

Öncelikle Zemini Hazırlayın

Koyu renk rujlarda başarılı ve istenildiği gibi hoş bir görüntüyü elde etmek için öncelikle dudaklarınızda uygun zemini yani bakımlı ve sağlıklı dudakları elde etmelisiniz. Bunun için diş fırçası ile dudaklarınıza birkaç dakika masaj benzeri dairesel hareketler ile masaj yaparak peeling etkisi elde edebilir, vazelin ya da balm uygulayarak dolgun görünüme nemlendirme de ekleyebilirsiniz. Unutmayın ki gerçek güzelliğin sırrı bakım ve sağlıktan geçer.

Dudaklarınızda ölü deriler ve çatlaklar gibi sorunlardan bu basit peeling yöntemi ile kurtulduktan sonra doğal dudak çizgilerinizi doldurmak adına ürün uygulamasına geçebilirsiniz. Dudağınızı nemlendirmek için kullandığınız ürünleri ya da dudağınızda kullanmanızda sakınca bulunmayan bir kremi iyice emilene kadar dudaklarınıza uygulamanız bunun için yeterli olacaktır. Dudaklarınızın fazla ıslak kalmamasına dikkat edin.

Sonrasında dudaklarınıza hassas ciltler için geliştirilmiş olan kapatıcılar ile cildinize yakın bir renk kazandırın. Bu işlem gerçek ruj rengini ortaya çıkarmamıza yardımcı olacaktır.

Çekici Renklerin Vakti

Doğru ruj sürme için gerekli zemini oluşturduktan sonra renkleri kullanmaya sıra geldi. Şimdi dudak kaleminizi alın ve dudak çizgisinden itibaren tüm dudağınıza uygulayın. Unutmayın, yalnızca dudak çevresine değil, geçişli bir şekilde tüm dudağınıza uygulamanız dengeli ve güzel bir görünüm için şart. Koyu ruj uygulama konusunda dağılma sorunu en büyük şikayetimiz olurken doğru uygulanan dudak kalemi ile bu soruna veda etmeniz de oldukça kolay. Sonrasında dudaklarınızın dış kısmından içine doğru dilediğiniz bordo, mor, mürdüm ya da kahverengini uygulayın.

Bir mendili ısırır gibi yaparak rujunuzun fazlalığını alın ve tekrar ince bir katman halinde rujunuzu sürün, bu işlemi birden fazla kez yapabilirsiniz. Rujunuzun fazlalığını alarak uyguladığınız katmanlar kalıcılık sorununu ortadan kaldıracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz