Polifenol Maddeleriyle Cilt Bakımı

Polifenol tüm bitkilerin genel yapısında bulunan ve tedavi edici özelliği olan maddelerdir. Bütün bitkilerin içerisinde ortalama olarak %1 ile %4 oranında bulunurlar. Bunların en büyük özellikleri antiviral, antibakteriyal, antioksidan, kolejen sentezini uyarıcı, kepeğe karşı koruyan ve bazı hemoroidlerde tedavi özelliği olan maddelerdir. Egzama gibi kepeklenme ve saç dökülmeleri gibi rahatsızlıklarda tedavisi klinikler tarafından onaylanmış maddelerdir. Kolejen sentezini hızlı bir şekilde arttırarak hem yaranın iyileşmesini hem de vücuttaki bir takım görsel bölgelerimizdeki daha canlı daha parlak daha nemli bir cilt oluşmasını sağlamaktadır.

Orta Çağ’dan beri bilinen ve doğal olarak hiçbir yan etkisi bulunmayan maddelerdir ve tedavilerde çok kullanılır. Doğal tüketim yoluyla veya besinlerle alınan çok miktarda polifenol bulunmaktadır. Yediğimiz ve kullandığımız bütün bitkilerde en az %1 oranında polifenol bulunmaktadır. Bundan dolayı da hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur.

Kıl batıkları bildiğimiz gibi özellikle traş ve ağdadan sonra oluşan bir hastalıktır. Polifenol maddelerin içerdiği minerallerden dolayı bölgeye sürülen polifenollü kremler o bölgedeki batıkların dışarıya doğru açılmasını sağlayacaktır. Bu bölgede kolejen aktive ederek o bölgeyi tamir etmektedirler ve ordaki mevcut mikropları öldürücü etkilerinden dolayıda hijyenik bir ortam sağlayacaktır.

Kullanımları çok kolaydır. Özellikle geceleri yatarken fındık büyüklüğündeki polifenol içeren kreminizden batık olan bölgeye sürüp üzerini steril gazlı bezle kapatıp, sabah ılık bir suyla yıkadığınızda, bu sorunlarınızdan çok hızlı bir şekilde kurtulabilirisiniz. Özellikle 1 ile 5 uygulama tedavi için yeterli olacaktır. Bazı bünyelerde tedavi daha fazla uygulanabilir, herhangi bir sakıncası yoktur.

Cilt, zaman içerisinde hücre yenilenmesinin azalması, hücre yapımının azalması ve içinde bulunduğumuz ortamdan dolayı çok kolay etkilenebilir. Buna bağlı; biriken sivilcelerden tutunda o bölgenin mat ve çok donuk görünmesine kadar bir sürü tehlike yaratabilir. Polifenollü içeriklerin en büyük özellikleri hidrasyon sağlamasıdır yani nemin sağlanmasıdır. Bunu çok iyi bir şekilde hücreler arasındaki iyot transferini yaparak ve hasarlı bölgeye uygulandığında etrafından su çekip hücrenin yenilenmesini ayrıca cildimize renk veren hücrelerin cildimizin renginde olmasını sağlarlar.

Özellikle cildin yüzey kırışıklıklarında polifenol bileşikler, kolejen aktive ederek hücre yapımını sağlarlar, daha canlı ve daha kolejen bakımından zengin bir cilt oluşmasını sağlarlar. Kırışıklara ciddi manada iyi gelen bir yöntemdir bu. Botoks etkisi vardır da denebilir. Detoks etkilerinden dolayı da vücuttaki meydana gelmiş serbest radikallerin vücuttan atılmasını etkilemektedir. Hücreler arasındaki iletişimi çok ciddi manada sağlarlar. Bunun için kullanılan polifenol özellikli göz altı kremi, bakım kremi, gündüz gece bakım kremleri, nemlendirici cilt bakımı kremleri çok miktarda kullanılmaktadır ve istediğimiz sonuçları da çok kolay elde etmemizi sağlamaktadır.

Cilt bakımı yaparken özellikle polifenollü siyah maskeden sonra bir iki saat sonra polifenollü göz altı kremi, yenileyici yüz bakım kremi, nemlendirici el kremi, nemlendirici yüz kremi ve nemlendirici gündüz gece kremi olmak üzere kremleri çok rahat ve güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz.

Çatlaklar, özellikle hamilelik döneminde ve hızlı kilo alıp vermelerde cildin üst tabakasında başlayarak bir yırtılma gibi ve normal cilt renginden farklılık gösteren özelliklede morumsu bir renk alan, bölgedeki kan dolaşımının bozulduğu bir durumdur. Görsel olarak da kişileri rahatsız eden sıkıntılı bir görüntüdür. Polifenol içeren kremlerin bu bölgede yaptığı en büyük onarım bölgedeki mevcut bozulmuş olan mikrosilkülasyonu uyararak bölgenin oksijenlenmesini ve kanlanmasını arttırmaktır.

Doğal olarak orda ki hem görüntü ve renk olarak cildimizin kendi rengini geri verecektir ayrıca kolejeni aktive ederek yırtığın hem görüntüsü masumlaşacaktır hem de tedaviye çok ciddi destek olacaktır. Polifenol içeren çatlak kremlerini uygulamak çok kolaydır. Özellikle gece yatarken, yatmadan önce kremi uygun bir şekilde yedirip üzerini streçleyerek sabaha kadar kalmasını sağlayıp daha sonra sabah ılık bir duşla yıkayabiliriz. Etkileri çok iyi olacaktır, bu bölge çok rahatlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz