Safran Nedir? Safran Çayının Faydaları Nelerdir?

safran çayının etkileri

Su emmek için kullanılan geleneksel bir Çin tıbbı olan safranın birçok etkisi vardır. Bununla birlikte, herkese, özellikle bayan arkadaşlara, safran suyu içmenin bir tabu olduğunu hatırlatmalıyız. Bugün, size safran çayının 4 ana işlevi ve tabularını tanıtayım.

Safran Nedir?

Safran veya safran, Iris ailesindeki Crocus cinsinin çok yıllık bir çiçeği ve ortak bir baharattır. Çoğunlukla Avrupa, Akdeniz ve Orta Asya’da dağılmış olup, Ming Hanedanlığı döneminde Çin’e tanıtılan Çiğdem, Materia Medica Özetinde ilaçlara dahil edilmiş ve Zhejiang’da ve Çin’deki diğer yerlerde yetiştirilmiştir.

Güçlü fizyolojik aktiviteye sahip değerli bir Çin tıbbi malzemesidir, Asya ve Avrupa’da ilaç olarak kullanılan damgalama, yatıştırıcı, balgam söktürücü ve antispazmodik etkileri vardır Mide problemleri, adet kanaması, kızamık, ateş, sarı safra, karaciğer ve dalak için kullanılır. Şişme ve diğer tedaviler. Safran, Güneybatı Asya’nın yerli bir türüdür ve ilk önce Yunanlılar tarafından yetiştirilmiştir.

Safran Çayının Faydaları Nedir?

Karaciğer Ve Safra Kesesi Üzerine Etkisi

Safran, choleretic etkiye sahiptir Safran asidi kolesterolü düşürebilir ve yağ metabolizmasını artırabilir, yağlı karaciğerin alıç, cassia ve ishal gibi geleneksel Çin ilaçları ile tedavisinde kullanılabilir. Safran mikrosirkülasyonu iyileştirir, safranın salgılanmasını ve atılımını arttırır, böylece anormal derecede artmış globulin ve toplam bilirubini azaltır ve kronik viral hepatit sonrası siroz tedavisi için kullanılabilir. Safronik asidin toksik maddelerin neden olduğu erken akut karaciğer hasarı üzerinde kemopreventif etkisi vardır ve kronik kolesistit tedavisinde kullanılması beklenir.

Dolaşım Sistemine Etkisi

Safran özütünün solunum üzerinde uyarıcı etkileri vardır.Normal hipoksi koşulları altında, hücrelerde oksijen metabolizmasını artırabilir, kalbin hipoksiye direnme yeteneğini artırabilir ve aynı zamanda şiddetli egzersizin miyokardiyal hücrelere ve kalbe verdiği zararı azaltabilir. Belirli bir koruyucu etkiye sahiptir.

İmmünomodülatör Etkisi

Safran, insan vücudundaki çeşitli kronik hastalıkları tedavi etmek için kullanılır.Kan dolaşımını teşvik etme, kan stazını, antibakteriyel ve antienflamatuar kaldırma, vücudun hücresel bağışıklık ve humoral bağışıklığı iyileştirme etkileri sayesinde. İnsan vücudu klimanın çalışmasını ayarlayın ve insan vücudunun yin ve yang rolünü dengeleyin.

Böbreğe Etkileri

glomerülonefritin patogenezinin trombositler ve bunların enflamatuar aracıları ile yakından ilişkili olduğuna inanılmaktadır Safran nefrit hayvan modellerine müdahale etmek için kullanılmıştır ve önemli sonuçlar elde etmiştir. Safran, böbrek kılcal damarlarını açık tutabilir, böbrek kan akışını artırabilir ve enflamatuar hasarın onarımını teşvik edebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz