Safran Bitkisi Damar Sertliğini Engelliyor

safran bitkisi damar sertliğine iyi geliyor

Ateroskleroz Nedir? (Damar Sertiliği Nedir?)

Ateroskleroz, damarıların iç duvarında çeşitli maddelerin birikimine bağlı olarak ortaya çıkan kalınlaşma ile ortaya çıkan hastalık durumudur. Atheromalar nedeniyle arter daralır ve kanın arter içindeki akışı sınırlanır. Kısacası, atardamar duvarının esnekliğini kaybetmesiyle sertleşmesi durumudur. Halk arasında damar sertliği olarak da bilinir.

Damar Sertliği Belirtileri Nelerdir?

Aterosklerosizin kesin belirtileri yoktur. Damar lezyonları oluşmaya başladıktan sonra ortaya çıkar. Bunun yanı sıra kalp ve beyin enfarktüsü beyin kanaması ve bacak kangrenleri gibi sağlık sorunlarının genellikle temelinde ateroklerosiz yatar.

Kalp arterinde oluştuğu zaman: Göğüs ağrısı, göğüste sıkışıklık, baskı veya yanma hissi oluşur. İleriki durumlarda kalp krizi görülür. Böbrek arterinde oluştuğu zaman; Böbrek yetmezliği ve yüksek tansiyon görülebilir. Beyin arterinde oluştuğu zaman; Felç, uzuvlarda uyuşma, diksiyonda sıkıntı görülür. Kol ve bacak arterinde oluştuğu zaman; Gangren, yara ve yürüyüşlerle gelen kramp tarzında ağrılar oluşabilir.

Damar Sertliği Neden Olur?

Ateroskleroz hastalığının bir çok nedeni olabilir. Bunlardan en önemlileri;

  • Yüksek tansiyon
  • Sigara içme
  • Şişmanlık
  • Hareketsizlik
  • Kanda lipitlerin yükselmesi
  • Stres ve endokrin bozukluklar

Safran Bitkisi Arteriosklerozu Yok Ediyor

Arterioskleroz çok tehlikeli bir hastalıktır ve arterler sertleşmeye başlar. Arterleriniz sertleştiğinde, gerekli oksijeni vücudun farklı bölgelerine iletmekte zorlanırlar. Bu durum erken bir aşamada kolayca tespit edilemediğinden, erken ihtiyati önlemler esastır.

Safran’ın bitkisel bir takviye olarak kullanılması burada yardımcı olabilir. Bitkisel safran takviyeleri arteriyoskleroz olasılığını azaltabilir. Safran bir uyarıcı ve antioksidan görevi görür ve sistemik dolaşımı teşvik eder.

Böylelikle damarların ve diğer organların oksijen almasını sağlar böylelikle damar sertliğine sebep olan faktörleri ortadan kaldırarak venöz ve varislerin oluşmasını engeller. Safran ayni zamanda oluşmuş ARTERİOSKLEROZU antioksidan özelliği sayesinde yok etme yetisine sahip bileşenlerden meydana gelmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz