Sağlıklı Cilt İçin Beslenme Önerileri

Sağlıklı bir yaşam için önce beslenme alışkanlıklarını en iyi şekilde düzenlemek, daha sonra sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimi olarak kabul etmemiz gerekiyor. Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak, öncelikle doğru beslenmeye dayanıyor. Tükettiğimiz besinlerdeki vitamin ve mineraller cilt yapımızı etkileyerek, istediğimiz cilde kavuşmak için her zaman hazır bekliyorlar.

Yumurta: En iyi protein kaynağı olan yumurta, aynı zamanda güzellik için gerekli olan B12 vitamini ve çinko açısından oldukça zengin. Çinko cildimizin yenilenmesinde özellikle akne gibi cilt sorunlarında, cildimizin yenilenmesine yardımcı oluyor.

Domates: Güçlü bir antioksidan olan likopen kaynağı olarak gösterilen domates, özellikle kuru ciltlerde çok etkili olduğu gösteriliyor.

Balık: Omega-3 bakımından zengin olan balık, cilt elastikiyetini artırarak, yaşlanmayı geciktiriyor. Ayrıca cilt yapısında daha kaliteli ve sağlı bir görünüm sağlıyor.

Nar: Yüksek antioksidan içermesi nedeniyle en çok tavsiye edilen besinlerden biridir.  Nar ve nar suyu, genişlemiş damarlarda üzerinde etki ederek, cildin daha sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Mısır: Biyotin açısından zengin olan mısır keratin üretimini arttırır.  Keratin ise saçların uzaması ve güçlenmesi için önemlidir. Ayrıca sağlıklı tırnaklara sahip olmak için de etkilirdir.

Süt: B12 vitamini haricinde antioksidanda içermektedir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz