Sararan Yastıklar Nasıl Temizlenir?

sararan yastıklar nasıl temizlenir

Özellikle yaz aylarında uyku sırasında yaşanan aşırı terleme neticesinde salgılanan sıvı başta olmak üzere çeşitli sebeplerle sararan yastıklar kötü bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Sararan Yastıklar Nasıl Temizlenir? sorusunun cevabını bulacağınız bu yazımızda, söz konusu kötü görünümden kurtulmanız için yapmanız gerekenleri sizlere aktaracağız.

Sararmış Yastıkları Temizleme Yolları

Sararmış yastıklarda oluşan lekeler özellikle ev hanımlarının sinir katsayısını artırmakta ve yeni bir yastık alma isteği uyandırmaktadır. Yeni bir yastığa boşu boşuna para vermenin önüne geçmek için sararmış yastıklarınızı şu şekilde zahmetsizce beyazlatabilirsiniz:

Gerekli Malzemeler

  • 200 ml oksijenli su (1 su bardağı)
  • 100 ml sirke (Yarım su bardağı)
  • 100 ml boraks (Yarım su bardağı)
  • 100 ml çamaşır deterjanı (Yarım su bardağı)

Gerekli malzemeleri bir araya getirdikten sonra;

Öncelikle sararan yastığınızı çamaşır makinesine koyun ve makinanızda suda bekletme özelliğini seçin.

Makinenin içerisine yarım su bardağı sirke ile 1 su bardağı oksijenli suyu ekleyin. Sirke, lekeleri çıkaran etkili bir sıvı; oksijenli su doğal bir beyazlatıcıdır.

Bu şekilde birkaç saat beklettikten sonra çamaşır deterjanı ve boraksı makinenize ilave edin.

Ön yıkamalı uzun programda yastıklarınızı çamaşır makinenizde yıkayın ve ortaya çıkan sonucu hayretler içerisinde seyredin.

Bu yöntemi kullanarak siz de yastıklarınızı ilk günkü beyazlığına kavuşturabilir; Sararan Yastıklar Nasıl Temizlenir? sorusunu kendinize dert edinmekten kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz