Sarımsak Limon Kürü Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Limon Kürü çok eski bir öğreti ve şifa kaynağı günümüzde de pek çok insan tarafından uygulanan bir şifa yöntemidir. Limon suyu ve sarımsak kürünün en bilinen faydası damar sertliği, damar yağlanmasını, damar tıkanıklığı ve tansiyon gibi hastalıkları iyileştirmesidir. 40 yaşından itibaren her sene iki defa “Limon-Sarımsak” kürünün yapılmasını kesinlikle tavsiye ediyoruz. Dilerseniz son derece şifalı olan limon suyu sarımsak kürünü kendiniz evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sarımsak Limon Kürünün Faydaları Nelerdir?

Tüm damar iltihapları (vasküler) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor. Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor). Kolesterol ve yüksek kan yağlarının düşürülmesini sağlar. Vücuttaki zararlı yağların yakılmasını sağlayarak kilo vermenizi sağlar. Bazal metabolizmayı hızlandırdığı ve yağların yakılmasını sağladığı için iştah açar.

Şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor. Böbrek ve safra taşlarını eritiyor idrar söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor. Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

Tüm Romatizmal iltihabı önleyip, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor her türlü ağrıyı kesiyor. Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor. İltihaplı romatizmayı ve buna bağlı hastalıkları önler, her türlü romatizma arısını dindirir. Kireçlemeyi öneleyerek eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar. Her türlü ağrıyı giderir.

Sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felçlere ve vertigoya da fayda sağlıyor. Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor ve her türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor. Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getirir ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engeller. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu korur.

Sarımsak Limon Kürünü Nasıl Hazırlanır Ve Uygulanır?

Kullanacağımız malzemeler: 2 Litre limon suyu ve  40 diş soyulup ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri folyo ile  kapatılmış bir kavanoz. (Cam kavanoz olmasına dikkat edin)

Hazırlanışı: Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkanacak, (sarımsaklar iyice erimiş olacak)

Kullanımı: 25 gün sonra kavanozu açıp her sabah aç karnına yarım veya içebiliyorsa bir çay bardağı içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı olacak.

kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay bardağına aldığınız kısmını dilersek sulandırarak içebiliyoruz bunu içtikten sonra en az yarım saat bir şey yiyip içilmeyecek, yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

Uyarı: Her türlü sağlık sorununuz için mutlaka ve mutlaka ilgili uzman hekime muayene olup, hekiminizin tavsiyesi ile tedavinize devam etmeniz hayati önem taşımaktadır. Burada sizinle paylaştığımız bilgiler alıntı olup, herhangi bir tedavi amacı gütmemektedir. Uygulamaların sorumluluğu kişinin kendisine aittir ve ve hiç bir şekilde site yazarının sorumluluğu yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz