Sebze ve Meyvelerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

sebze ve meyve ile cilt bakımı

Yazın uyguladığınız onca cilt bakım uygulamalarını geride bırakıp kışın uygulayabileceğiniz ve önemli olan önerileri dikkatle okuyunuz. Cildin her mevsim bakıma ihtiyaç duyduğunu bilmelisiniz. Soğuk havalar cilt açısından tehlikeli olacağı için, özellikle el ve dudak bölgelerinde kurumalar ve çatlamalar meydana gelebilir.

Doğal yöntemler sayesinde kışın kendinize doğal bakımlar uygulayabileceksiniz. Bunları oldukça kolay bir şekilde yapabileceğinizi düşünüyoruz. Öncelikle bu bakım önerilerini Osmanlı tarihinden yazdığımızı bilmenizi istiyoruz. Yani tamamen gerçek ve doğal yöntemlerin ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.

Elleri Nemlendirmek İçin Limon Yeter

Limon ile elleri nemlendirebilirsiniz. Bunun için limonu kesip elinize sürün. Böylece c vitamini ve asidi sayesinde ellerinizde ki dokuların hızlanmasını sağlayacaksınız. Limonu ilk sürdüğünüz zaman canınız yanabilir ama bu geçici bir şey. Limon sayesinde doğal bir nemlendiriciye sahip olacaksınız.

Çatlaklar İçin Ayva Çekirdeği Kullanın

Yaklaşık 10 kadar ayva çekirdeğini 1 bardak gül suyunun içersinde bir gün boyunca bekletelim. Bir gün dışarıda bekleyen bardağın içersinde ki çekirdekleri ayırıp bardağı dolaba katıyoruz. (buzluğa) Çatlak olan bölgelere sürdükten sonra hızlı bir şekilde iyileşme sürecine şahit olacaksınız.

Cildi Canlandırmak İçin Brokoli

Brokoli sayesinde cildinizin canlanacağını biliyor musunuz? Yanlış duymadınız, brokoli cildi yenileyip canlandıracaktır. İlk olarak birkaç parça brokoliyi temiz bir tülbent sayesinde sarıp suyunu sıkıyoruz. Çıkan suyu yoğurt ile karıştırıp yüzünüze maske gibi sürün. Bir süre kaldıktan sonra durulayın.

Türk Kahvesi İle Ölü Derilerden Arınmak Mümkündür

Türk kahvesinden çıkan telve ile birlikte bepanthene kremi karışımı yaparak yüzünüze uyarlarsanız ölü derilerinden arınırsınız. Birçok uzman bu karışımın ölü derilere iyi geldiğini söylemektedir.

Saçları Canlandırmak İçin Havuç Suyunu Deneyin

Birkaç adet havucu blender yardımıyla iyice ezelim. Daha sonra üzerine göz kararıyla zeytinyağı ekliyoruz ve karıştırıyoruz. Bu karışımı saçınıza iyice yedirdikten sonra birkaç saat saçınızda bekletmelisiniz. Bu kür sayesinde saçlarınız artık canlı ve kopmalara karşı daha güçlü olacak. Süreyi tamamladıktan sonra, saçınızı şampuanla iyice durulayın.

Kurumuş Dudakları Bal İle Canlandırın

Kışın hava şartlarından dolayı kurumuş ya da çatlamış bölgelerinizi bal ve şeker karışımı yaparak canlandırabilirsiniz. Bunun için birkaç tatlı kaşığı bal ve şekeri karıştırarak çatlamış bölgenize sürün ve bekleyin. Bir süre sonra temizleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz