Sevgiliniz ile Uyumlu Musunuz?

sevgiliniz ile uyumlu musunuz

Uyumlu Çiftler Hangi Özelliklere Sahiptir?

Onlara gerçekten de herkes imreniyor, herkes onlar gibi olmayı diliyor. Elbette uyumlu çiftler ve onların ilişkilerinden bahsediyoruz. Peki siz sevgiliniz ile birbiriniz için doğru kişi olduğunuza emin misiniz? Sevgiliniz ya da partneriniz ile uyum içinde olmak, mutlu bir ilişkinin yanı sıra imrenilecek bir sevginin de anahtarı. Sevgiliniz ile uyum içinde olduğunuzu gösteren işaretler ise karşınızda.

Koku Kriteri

Koku, hayalinizdeki ideal erkeği tarif ederken belki de aklınıza gelmeyen bir kriter. Ancak ilişkilerde en çok dikkat çeken detaylardan biri koku, bu duyuya hitap edilmesi ise fiziksel uyumun belirgin bir şartı.

Kişilerin doğal kokusu bağışıklık sisteminden ileri geliyor ve bu da kişileri kendine has kılan bir özelliğinin de koku olmasını sağlıyor. Uzmanlara göre sağlıklı seçilim gereği kadınlar kokularını beğendiği kişilere yönelirken, modern alışkanlıklara göre kokunun bir kişiyi en çekici kılabilecek özelliklerinin başında geldiğini söylemek mümkün.

İletişim

Sevgiliniz ile sadece konuşmak yeterli değil. Ne konuştuğunuz gibi, neyi nasıl söylediğiniz, mesajlarınızdaki ifadeleriniz, konuşma esnasında benzer tarza sahip olmanız sağlıklı bir iletişimin, iletişim de uyumun önemli bir parçası. Dilinizi kullanımdaki benzerliğiniz aslında ne hakkında konuştuğunuzdan bile daha önemli bir hal alabilir.

Pozitif Özelliklere Dikkat

Bazı çiftlerin birbirinin iyi yanlarını ön plana çıkarmakta olduğunu siz de fark etmişsinizdir. Bu eğer her iki taraf için de geçerli ise ve abartıdan uzak bir çerçevede yapılıyorsa, ilişkinizde uyumun sağlandığına işarettir. Ancak bu durum kesinlikle çiftlerin birbirini değiştirmesi anlamına gelmiyor, kişinin değişimlerinin dahi sevgilisi için ilham kaynağı olabilmesi anlamına geliyor.

Maddiyat Ve Yaşam Ortaklığı

Biliyoruz, sevdiğiniz kişi söz konusu olmadığında paranın önemsiz olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak uzun vadeli bir ilişkide maddi anlamdaki uçurumların sorun yaratmaması imkansızdır, hatta günümüzde bu sebeple artan boşanma davası sayısı düşünüldüğünde aslında maddiyatın da uyumun bir parçası olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Maddi koşullar zevkleri ve yaşam standartlarını da istemsiz olarak etkilediğinden yapılan ya da alınan şeyler için paranın söz konusu olmaması imkansız bir hal alır.

Yalnızca maddi olarak değil, yaşamdaki hedefler, amaçlar ve hayaller konusunda ortaklık da önemli bir uyum kriteri. Örnek vermek gerekirse seyahat etmeyi çok seven bir kişinin evde olmayı çok seven biri ile bu konuda tartışma yaşamamasının imkansız bir hal alacağını söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz