Sevgiliyle İlk Buluşmada Neler Konuşulur?

sevgiliyle ilk buluşmada neler yapılır

Tanışmaya Sebep Olan Kişi Veya Olay

İlişki Uzmanı Candan Ünal’dan ilk buluşma için sohbet konuları. Sizi tanıştıran ve bu buluşmayı ayarlayan kişiyle ilgili tatlı bir dedikodu yapabilirsiniz. Bu bir olay ise, o olayın gerçekleşme zamanına kadar geçen süreyi konuşabilir ve kadersel durumundan bahsedebilirsiniz. Sanal ortamda tanıştıysanız, o ortamın genel duruşu ve insan profillerini konuşabilirsiniz.

Hobiler

Hobiler elbette ilk buluşmanın en keyifli sohbet konuları arasında yer alır. Karşı taraf bilmediğiniz bir alanla ilgileniyorsa, detayları öğrenebilirsiniz.

Yolculuk Ve Tatiller

En çok görmek istediğiniz yerler, tatil ve yolculuk zevkleriniz hakkında sohbet edebilirsiniz. Daha önce gittiğiniz yerleri birbirinize anlatabilir, bu yolculuklardan edindiğiniz bilgi ve deneyimleri paylaşabilirsiniz.

Çocukluk

Çocukken kimlere hayrandınız, en sevdiğiniz karakterler kimlerdi, idolünüz kimdi? Bu soruları karşınızdakine yöneltip, onun çocukluğuyla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı jenerasyondan iseniz, ortak çizgi film karakterlerini beğeniyor olabilirsiniz. Ortak noktaların olması, birbirinize ısınmanızı sağlar.

En Utandığınız, Başınıza Gelen Şey Ne Oldu?

Eğer biraz daha samimi ve özel sorular soracak kadar sıcaklık yakaladıysanız, böyle bir soruya cevap vermek sizi birbirinize daha da yakınlaştırır. Bu bir şanssızlık anısı veya buzda kayıp düştüğünüz için utandığınız bir günü anlatmak olabilir. Karşılıklı güven adımları atmak için iyi bir yoldur.

Aile İlişkileri

Ailesiyle ilişkisinin nasıl olduğunu öğrenmek, aile yapısı hakkında bilgi sahibi olmak, ilişkiyi biraz daha derinleştirmek anlamına gelir.

İş

İşini sevip sevmediği, başka bir şansı olsaydı hangi mesleği seçeceği ve bu işindeki gelişme ve kariyer planları hakkında sohbet edebilir ve kendinizinkileri anlatabilirsiniz.

Sanal Ortam

Günde kaç saati sanal ortamda geçirdiği, mesela Facebook veya Twitter’da ne kadar zaman kaldığı, orada hangi konuları paylaştığı gibi detaylar da sohbet konusu olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz