Sucuklu Tost Kaç Kaloridir? Sucuklu Tostun Kalorisi Nedir?

sucuklu tost kalori

Sucuk, çok çeşitli şekillerde tüketilebilen ve ülkemizde genellikle pazar günü kahvaltılarının vazgeçilmezi sayılan bir besindir. Yapımında dana kıyması, dana bağırsağı ile sarımsak ve çeşitli baharatlar kullanılmaktadır. Kıyma ve baharatlarla hazırlanmış iç malzeme, bağırsaklara doldurularak kurutulmaktadır.

Sucuk içeriğinde yüksek oranda yağ ve kırmızı et, dana bağırsağı bulunduğu için kolesterol değeri yüksek, aşırı tüketimi zararlı bir besindir. Sağladığı yararlardan daha çok çeşitli platformlarda sağlığa verdiği zararlarla anılmaktadır.

Bunun yanında geleneksel ve klasikleşmiş bir lezzettir ve çok sayıda insanın damak zevkine hitap ettiği için ızgara olarak ya da tost ve pide yapımında kullanılan, yumurtalı kahvaltılıklara ana malzeme olarak katılan vazgeçilmez et ürünleri arasındadır.

Lezzeti sebebiyle tüketilmektedir ancak sağlık açısından bu tüketim her zaman sınırlandırılmalı ve asla aşırıya kaçılmamalıdır.
Sucuk tost yapımında zaman zaman tek başına daha çok da kaşar ile beraber kullanılmakta ve sucuklu tost doyurucu ve lezzetli bir fast food ürünü olarak sevilerek tüketilmektedir.

Sucuklu Tostun Kalori Değerleri

Tostun daha sağlıklı olabilmesi için sucuk miktarı mümkün olduğunca kısılmalı, tadımlık olmalı ve dışına çok az yağ sürülmeli ve tahıllı ekmek ile yapılmalıdır. Bir adet sucuklu tostun kalori değeri 270’ dir.
Çok tahıllı tost ekmeği ile dört çok ince dilim yarım yağlı sucuk kullanılarak yağsız olarak hazırlanan bir adet  tost 180 kaloridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz