Takı ve Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

takı ve aksesuar seçimi nasıl olmalı

Takı ve aksesuar seçiminiz, kıyafetleriniz sıradan olsa bile sizi daha gösterişli bir hale getirebilir. Kullandığımız aksesuarlar, en az elbise kombinleri kadar önemlidir. Vücut tipiniz, yüz hatlarınız, boyunuz, elbiseniz, boyun uzunluğunuz takı ve aksesuar seçiminizi doğrudan etkileyen faktörlerdendir.

Doğru Aksesuar Nasıl Seçilir?

Kolye, en sık kullanılan takıdır. Kıyafete uygun kolye seçerken sade bir elbise giydiyseniz birkaç kolyeyi üst üste kullanabilirsiniz.

Straplez bluzlarda büyük kolyeler şık durmaktadır.

Siyah bir elbise giydiyseniz gümüş kolyeler veya beyaz altın oldukça şık ve havalı görünecektir.

Özel gecelerde pırlanta ve zümrüt taşlı kolyeler tercih edebilirsiniz.

Koyu kahverengiyle elmas takılarınızı kullanabilirsiniz.

Uzak Durmanız Gerekenler ve Vücut Tipinize Uygun Aksesuarlar

Küçük bir yüzünüz varsa: Büyük halka küpelerden ve omuzlara dökülen büyük, uzun küpelerden uzak durun.

Kalın bir boynunuz varsa: Gerdanlık seçerken, ince olanları tercih edin. Kolye ve küpe kombini yerine kolye bilezik kombinlerini kullanabilirsiniz.

Kısa bir boynunuz varsa: Boyun tasmalarını kullanmayın, bu tür zincir ve tasmalar boyunuzu daha kısa gösterecektir.

Büyük göğüslü bir bayansanız: V yakalı bluzlarda gözler göğüslerinizin büyüklüğüne kayabilir. Bunun için teninizi kolyelerle kapatabilir, dikkatleri dağıtabilirsiniz. Ayrıca büyük göğüslü bayanların göğüs hizasında veya daha kısa kolyeleri kullanmaları gerekir.

Gece davetleri ve özel geceler: Gece davetlerinde abiye kullanırken ahşap sahte takılar yerine, altın rengi, gümüş, yakut, zümrüt gibi seçeneklerle ışıldayın. Spor saatleri özel davetlerde tercih etmeyin. Özel gecelerde kullanmak için şık, abiye bir saat alın.

İş kıyafetleri: İş kıyafetinizde gösterişli takılar kullanmaktan uzak durun. Desenli elbiselerle kaba, büyük kolyeler yerine sade kolyeler kullanın.

Yüzük kullanımı: Gösterişli yüzükleri elleriniz manikürlü iken kullanın.

Spor kıyafetle aksesuar: Spor kıyafetlere aksesuar seçerken zorlanabilirsiniz. Bu tür kıyafetlerde en uygun seçim, metalik, ipli veya zincirli takılar olacaktır.

Gösterişi bir yerde tercih edin: İki yerde gösterişli takılar kullanmak karmaşa yaratır, ya ellerinizi yada dekoltenizi ön plana çıkarın.

Balıkçı yaka bir bluz giyerken: Kolye kullanmaktan uzak durun yada uzun, sarkık kolyeler tercih edin.

Neon takılar kullanmak istiyorsanız: Bu renkler buğday tende güzel durmaktadır. Esmerlerin neon ve flüoresan takılardan uzak durması gerekir.

Boynunuz uzun değil, kısa saçlı ve toplu bir bayansanız çok büyük kolyeler takmaktan kaçının.

Dikkatleri çekmek istediğiniz yerde aksesuar kullanın.!

Saç Tipine Göre Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılır?

Kısa saçlara sahipseniz: Gösterişli kolyeler şık duracaktır. Kısa saçlı bayanlarda iri küpeler çok hoş ve havalı durmaktadır.

Uzun saçlara sahipseniz: Uzun saçlı bayanlar için en doğru seçim uzun ve gösterişli küpeler olacaktır. Özel tasarım kolyeler uzun saç avantajıyla kullanılabilir.

Koyu saç rengine sahipseniz: Takılarınızın renkli olmasına özen gösterin.

Özel bir gecede topuz tercih ediyorsanız dekoltenize uygun takılar seçin. Sırt dekoltesi için sırt kolyelerini kullanabilirsiniz.

Özellikle gece davetlerinde çok parlak bir abiye giymediyseniz takılarınız ışıltılı olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz