Tam Yağlı Beyaz Peynir Kaç Kaloridir?

beyaz peynir kalori

Beyaz peynir, insan sağlığı açısından sayısız faydaları olması sebebiyle dengeli ve sağlıklı beslenme listelerinde mutlaka yer verilen bir süt ürünüdür. Bir dizi işlem ve aşamadan geçtikten sonra paketlenerek depolanmasının ardından piyasaya sunulan beyaz peynir, tuzlu bir ürün olmakla birlikte, az sayıda üretilen tuzsuz seçeneği tansiyon ya da şeker hastalarının sıklıkla tükettiği besinler arasındadır.

Besin değerleri içinde yüksek oranda kalsiyum yer almaktadır. Beyaz peynir bedenin günlük kalsiyum oranını karşılayama yeten bir gıdadır.

Beyaz peynir tüketimi içerisinde bulunan vitamin, mineraller ve çeşitli kimyasallar yoluyla kemik ve diş sağlığını güçlendirmekte, çocuklarda büyüme ve gelişmeye yardımcı olmakta, kalp-damar hastalıklarına karşı bedeni korumakta, antioksidan özelliği sayesinde hücre yenilenmesini hızlandırarak cilt sağlığına iyi gelmekte, ergenlik dönemi sivilcelerini azaltmakta, göz sağlığı için faydalı olmakta, kansere karşı koruyucu etki yapmakta, sindirim sistemini güçlendirerek boşaltım hastalıklarının çabuk iyileşmesinde rol oynamaktadır.

Tam Yağlı Peynir Kalori Değerleri

Bir kibrit kutusu tam yağlı beyaz peynir 90 kcal.’dir. 100 gram tam yağlı beyaz peynirde 300 kalori bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz