Tatile Giderken Alınacaklar Listesi

tatile giderken alınacaklar listesi

Havalar ısındı, okullar tatil oldu. Bebeğinizle birlikte denize gitme vakti geldi. Kumsala giderken yanınızda bulundurmanız gereken eşyaların bir listesini sizin için hazırladık.

Öncelikle yazın aşırı sıcağından bebeğinizi korumanız gerekmektedir. Bunun için farklı yöntemler denemelisiniz. Bebeğiniz deniz kenarında güneş altında kalacaksa mutlaka uzun kollu tişörter giydirmelisiniz. Farkında olmadan güneş bebeğinizin kollarını omuzlarını yakabilir. Güneşten koruyucu krem çantanızın olmazsa olmazıdır.

Bebekler güneşten ve sıcaktan çok çabuk etkilenebilmektedir. En az 30 SPF veya daha yüksek koruyucu bir kremi güneşe çıkmada 20 ya da 30 dakika önce bebeğinize sürmeniz gerekmektedir. Her 2 saatte bir ve denizden çıktıktan sonra kremi yenilemenizde fayda vardır.

Güneşe çıktığınız her an başında şapkasının takılı olduğundan emin olmalısınız. Şapkayı seçerken kulakları koruyan bir model seçmeye dikkat edebilirsiniz. Diğer taraftan bazı şapkaların arka bölümleri daha uzun olup hassas boyun bölgesinin yanmasına engel olmaktadır.

Denizde yüzerken de bebeğinizin güneşten etkilenmesini engelleyebilirsiniz. UV korumalı deniz kıyafetlerini tercih edebilirsiniz. Denizde yüzerken de güneşin olumsuz etkilerinden korunmak ve güneş yanığına engel olmak için uygun bir çözüm olacaktır.

Çocuğunuz hala bez kullanıyorsa suda kullanılan ve herhangi bir taşmaya engel olan yüzme bezlerini yanınıza almanızda fayda var.

Güneş vücuttaki ince deriye çok zarar verebilir. Bebeklerin gözlerinin ve göz çevresindeki derinin hassasiyeti göz önüne alındığında güneşe çıkarken güneş gözlüğü takmalarında fayda vardır. Doktorunuza uygun güneş gözlüğünün hangisi olduğu konusunda danışabilirsiniz.

Aşırı sıcakta bebeğiniz için yanınızda taşıdığınız yiyecekler bozulabilir, soğutucu özelliği olan çantalar sayesinde yemekleri bozulmadan saklayabilirsiniz. Bebeğiniz henüz çok küçükse ve emekleyemiyorsa bir oyun örtüsü götürebilirsiniz, ses çıkaran oyuncaklarla bebeğiniz oyalanırken siz de güneşin ve denizin tadını çıkartabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz