Tere Tohumunun Faydaları Nelerdir?

tere tohumu

Tere tohumu metabolizmayı hızlandırarak kan akışını düzenler. Tere tohumu hafızayı güçlendirmek için kullanılan yardımcı bir besindir. Tere tohumu metabolizmayı hızlandırma etkisinden dolayı kilo vermeye yardımcı olur. Tere tohumu idrar yollarını temizler, aynı zamanda sigara kullananlar için sigaranın vücuda verdiği tahribatı hafifletir.

Vücut direnci için faydalıdır. Tere tohumu adet düzensizliğinde yardımcı tedavi olarak kullanılır. Tere tohumu emziren anneler için bulunmaz bir nimettir. Hem süt kalitesini artırır, hem de annenin sütünün çoğalmasına yarar.

Erkek ve kadınlar için cinsel isteksizliği gidermekte kullanılabilir. Tere tohumu kanı temizler, vücuttaki zehirleri dışarı atar, iştahın açılmasında etkilidir. Tere tohumu kabızlık için doğal bir tedavidir. Tere tohumu kansızlığı gidermek için kullanılır.

Balgamı söktürür, öksürüğü keser, astım hastalarını rahatlatır. Tere tohumu baş ağrısını keser, aynı zamanda içeriğindeki vitamin ve mineraller nedeniyle iyi bir kanser koruyucudur. Kan şekerini doğal bir şekilde düşürür.

Tere Tohumu Nasıl Yenir?

Tohumunu sade yemekte zorlanabilirsiniz. Tere tohumunu balla karıştırıp üzerine ılık su koyun. Böylece tere tohumunun kendine has tadı daha az hissedilir. Ayrıca tere tohumunu yoğurda karıştırıp yiyebilirsiniz.

Tere tohumunu harnup pekmezi ile karıştırarak macun yaparak tüketebilirsiniz. Tere tohumunu yemekte zorlanıyorsanız, yeşil yapraklarını yemeyi tercih edebilirsiniz.

Tere Tohumunun Zararları Nelerdir?

Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur. Ancak mide kanaması geçirmiş, midesinde yara olan veya ülser, reflü gibi mide şikayeti olanlar dikkatli kullanmalıdırlar.

Bir sonraki yazımda buluşana dek Sağlıcakla kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz