Ultrakavitasyon ile Bölgesel Zayıflama

Ultrakavitasyon metodu, son yıllarda selülit görünümünde azalmaya yardımcı olması ve bölgesel incelme sağlaması nedeniyle zayıflamak isteyenler arasında ilgiyle karşılanan bir yöntem oldu. Ultrakavitasyon tekniği özellikle uzun dönemli seanslarla sunulan çözümlere yeterince zaman ayıramayan, yoğun iş temposundan ötürü kendine vakit ayıramayan iş insanlarını mutlu edecek bir uygulama olarak dikkat çekiyor. 

Tekniğinin uygulanmasında vücutta biriken yağ dokusu güçlendirilen ultrason aracılığı ile cilt yüzeyinden yağları eriterek hızlı bir süreç ile şekillendirme temeli yer alıyor. Operasyonel bir müdahale de olmadığından hastanın iyileşme süresi daha kısa oluyor.

Ultrakavitasyon tekniği nedir? Nasıl çalışır?

Ultrakavitasyon tekniği, bölgesel yağlanma ve selülitle savaşırken cerrahi yöntemler yerine ultrasondan faydalanan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması ile birlikte yağ dokusundaki hücre sıvısında yüksek ve ani basınç değişimleri gerçekleşecektir. Yüzeylerde oluşan köpüklenme daha sonra kavitasyon adı verilen bir patlama oluşturur.

Kavitasyon etkisi, yağı sıvı hale getirerek ve hücre duvarlarına zarar vererek depo yağların yapısında bozulma meydana getirir. Dokudaki yağ hücreleri ile açığa çıkan yağ asitleri parçalanır ve lenf yolları ile bu noktalardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbest hale gelen yağlar, adelelerde yakılır; üriner sistem veya karaciğer kanalıyla vücuttan dışarıya atılır.

Biz ultrakavitasyon yöntemini daha önceden tecrübe  sahibi olduğumuz hipoosmolar lipotomi yöntemiyle birlikte kullanarak oldukça etkili sonuçlar elde ediyoruz. Bilimsel olarak ispatlanan gerçek etki mekanizmasının da bu yöntemle birlikte tavsiye edildiğini söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz