Üstüne Görme Nedir? Nasıl Anlaşılır?

üstüne görme

Üstüne Görme Nedir?

Gebelik durumunda adet görmeye denir. Üstüne görme, gebe kalınmasına hamile kalınmasına rağmen adet görmek demektir. bu durum genelde gebeliklerin yüzde yarımında yani 200 de birinde görülen bir şeydir. Mesela diyelim ki bir kadın hamilelik planlıyor, yada hamilelik planlamıyor korumasız bir ilişkiye girdi, ondan sonra 28. gününde adet kanaması gördü.

Bu durumda kadın ya üzülecektir gebelik isteyipte regl olduğu için yada sevinecektir bebek istemediği için. Aslında durum onun dediği gibi yada bildiği gibi değildir. Zira içeride hamilelik başlamış olabilir.

Üstüne adet görme durumunda; normalde adet olduğu gibi yoğun şekilde adet değilde, lekelenme şeklinde çok kısa süreli bir regl görürse bu üstüne görme diyede değerlendirilebilir. Aslında az miktarda regl olan kişi bunu hamilelik yok olarak alacaktır. Ama aslında gebeliği oluşmuştur. Bizler bu duruma üstüne görme diyoruz meleklerim.

Üstüne Görmede En Önemli Kurallardan Bir Tanesi Şudur;

Üstüne görme adet kanaması normal adet kanamasından daha azdır ve beraberinde fazla belirti yoktur, ancak istisnalar tabiki kaideleri bozmaz. Bağzı durumlarda normal adet olunsa bile ve anne adayında çok fazla şüphe var ise bu durumu doktora giderek değerlendirmesi gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz