Yanak Yağlarından Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

yanak yağlarından nasıl kurtulunur

Birçok insan zayıf olsa bile yüzünün özellikle de yanaklarının şiş gözükmesinden şikâyetçidir. Yüz ve yanaklardan kurtulmak için, beslenme düzeninden çeşitli egzersizlere kadar yapılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır.

Yüz ve Yanak İnceltici Hareketler Nelerdir?

Yüzün zayıflaması ve yanakların incelmesi için belli başlı egzersiz hareketleri bulunmaktadır. Bu hareketler sayesinde hem yüz kaslarının gelişmesi sağlanır hem de yüzde oluşabilecek sarkmalar engellenebilir.

Yüz inceltici egzersizlerin başlangıcında birer saniye sürmek kaydı ile 40 kere gözlerin kapatılıp açılması işlemi yapılır. Bu işlem ilk önce sağ gözde daha sonra da sol gözde tekrarlanmalıdır.

İkinci egzersiz olarak parmaklar göz şakaklarına konur ve geriye doğru ittirilir. Toplam 15 kere tekrarlanmalıdır.

İki işaret parmağı kaşların üzerine konur ve yukarı doğru kaldırılır. Bu işlem üçer defadan iki set halinde yapılmalı ve her set arasında 1 dakika dinlenilmelidir.

Özellikle yanakların incelmesine yardımcı olan bir diğer hareket de parmağı veya herhangi bir meyveyi emme hareketi yapmaktır. Farklı fakat çok etkili bir egzersiz olan emme egzersizini aralıksız olarak 10 dakika boyunca yapmak gerekmektedir.

Yüz ve Yanak İnceltici Beslenme Nasıl Olur?

Özellikle fazla tüketilen tuz ve şeker direk yüzde su ve yağ birikmesine neden olabilmektedir. Bu besinlerin tüketimlerini kontrol altına almak direk olarak yüz bölgesinde incelmeye yardımcı olacaktır.

Alkol tüketimi de yüz bölgesinde su toplanmasına ve şişliğe sebep olabilmektedir. Bu sebeple alkol tüketimini minimuma indirmek, mümkünse tamamen bırakmak gerekebilmektedir.

Yüz bölgesinde oluşan fazla şişlikler genellikle suyun yeterli tüketilmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple günde en az 3 litre su içmek de yüzde oluşan şişliğin giderilmesine katkı sağlamaktadır.

Yüz ve Yanak İnceltilmesi İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Özellikle aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durulması, tüm vücutta olduğu gibi yanak bölgesinde de incelmelere sebep olur. Aynı zamanda yanak egzersizlerini tam ve düzenli olarak yapılması yüzün incelmesini sağlar. Beslenme de kalsiyum içeren besinlere, çiğ sebze ve meyveye ağırlık vermek de yüz bölgesinde incelmeye yardımcı olmaktadır.

Yüzünün şişliğinden çok yakınan kadınlarda ise özellikle saç şeklini değiştirmek farklı bir çözüm olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz