Yaratıcı Fikirler ile Bahçe Dekorasyonu

bahçe dekorasyonu nasıl olmalı

Bahçeli bir evde oturuyorsanız ya da bahçeli bir ev almayı düşünüyorsanız artık evinizde gerçekleştirebileceğiniz bol sayıda hobiniz olacak demektir. Evin içinden tutun da bahçenin tüm alanları yeni dekor fikirleriyle hayat bulacak bu da size yeni hobi alanları yaratacaktır.

Bahçe Dekorasyonu

Bahçenin yeşillendirilmesi, çim alanların oluşması, uygun ağaçların dikilmesi bazı kısımların zevkinize göre çiçeklendirilmesi ve tabi ki bunların sürekli olarak bakımlarının yapılması bahçe için son derece önemlidir ve bu işlere yeterince zaman ayırmak gerekir.

Bahçenin bir salıncakla, bir hamakla renklendirilmesi, uygun oturma gruplarının yerleştirilmesi yani bahçenin aileniz için yeni bir yaşam alanı haline getirilmesi son derece keyifli ve zamanınızın hareketli geçmesini sağlayan işlerdir. Bahçeli ev dekorasyonu yaratıcı ve pratik bilgiler gerektirir.

Evinizin büyüklüğü bahçenizin büyüklüğü ve tabi ki sahip oldukları biçimler dekorasyon açısından son derece önemlidir. Modern bir tarzda mı yoksa klasik bir biçimde mi döşemek istediğinize karar verdikten sonra, dekor işlerine başlamak evinize ve bahçenize stil kazandıracaktır. Hayalinizdeki pembe panjurlu, bahçesinde renk renk çiçeklerin açtığı o evi, küçük zevkli dokunuşlarla ve az maliyetle gerçekleştirmeniz mümkün.

Bahçede Küçük Bir Süs Havuzu Oluşturun!

Ağaçların türleri ve bakımları hakkında aldığınız bilgilerle bir taraftan bahçe bakımını yaparken diğer taraftan bahçenize uygun belki küçük bir süs havuzu oluşturmak isteyebilirsiniz. Su sesinin, kuş seslerine karıştığı doğal bir ortam yaratabilirsiniz. Bahçenize yüksek fiyatlar ödeyerek süs havuzu yaptırmak yerine, kullanılmış kolay bulunan malzemelerle çok güzel süs havuzu tasarımları ortaya çıkarabilirsiniz.

En basitinden küçük bir su motoru ile eski bir araba lastiği ile bile güzel bir süs havuzu oluşturmanız mümkün. Fakat hayır ben bundan daha fazlasının yapabilirim diyorsanız yukarıdaki resim size ilham verebilir. Bahçeyi temizlerken topladığınız taşlar, eski kullanmadığınız veya atmaya kıyamadığınız eşyalar, çocuğunuzun bebeklik oyuncakları, eski bisikletler, lambalar ve aklınıza gelebilecek ne varsa güzel bir fikirle çok muhteşem bahçe tasarımlarına dönüşebilir.

Dinlenmek için Basit Bir Hamak Yapın.

Eğer evinizin bahçesinde hamağı rahatça asabileceğiniz ağaçlar varsa eski kalın yapılı kumaşınızı istediğiniz en ve boyda keserek ve içerisine birazda yaratıcılık ekleyerek dekoratif bir hamak yapabilirsiniz. Eğer ağaçlarınız uygun boyutta ise çocukların gelince sallanabileceği bir salıncak ta bahçeye güzel bir hava katar. Bunlarla birlikte bahçeye sadece para ödeyerek bir şeyler yapmaya çalışmak standarttan öte bir çalışma ortaya çıkarmaz. Ayrıca insanın kendisinin uğraşarak yaptığı bir şeyi görmesi, üzerinden yıllar geçse bile o anıların canlanmasına neden olur ve belki de mutluluk böyle bir şeydir.

Bahçeli evlerde yaşamak ve dekoruyla uğraşmak bir sanattır. Bahçenizin ne kadar güzel görüneceği ona ayıracağınız zamanla orantılıdır. Güzel bir ortam yakaladığınızda aileniz ve sevdiklerinizle bahçe de zaman geçirmek mükemmel olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz