Yaz Ayları İçin Doğal Maske Tarifleri

yaz ayları için doğal maske tarifleri

Yaz mevsiminin gelmesi nem oranından dolayı kuru ciltler için bir bakıma iyiyken karma ve yağlı ciltler için sorun olabiliyor. Bunun haricinde güneş yanıkları ve lekeler özellikle bu dönemde canımızı sıkabiliyor. Yoğun güneş, cildin daha fazla yaşlanmasına yol açar, kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve ince çizgiler oluşur. Tüm bu etkileri azaltmak ya da önlemek adına sizler için yaz aylarına uygun maske tarifleri derledik. ?

Yaz Ayları İçin Doğal Maske Tarifleri

Papaya Yüz Maskesi

Pürüzsüz bir macun oluşturana kadar birkaç papayayı ezin. Hazırladığınız macunu yüzünüzün her yerine eşit olarak uygulayın. 15 dakika bekletin ve su ile yıkayın.

Veya

Çeyrek bardak papaya püresi ve 1 tatlı kaşığı taze ananas suyunu karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Yoğurt Yüz Maskesi

2 tatlı kaşığı yoğurdu 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Sonra su ile yıkayın.

Veya

1 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve çeyrek avokadoyu karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika sonra yıkayın.

Yulaf ve Salatalık Yüz Maskesi

3 çay kaşığı yulaf, 1 çay kaşığı salatalık suyu ve 1 tatlı kaşığı yoğurdu karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Sonra su ile yıkayın.

Veya

Yoğurt ve salatalığı karıştırın. Yoğun bir macun elde etmek için bal ve yulaf ekleyin. Maskeyi 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Badem ve Gül Suyu Yüz Maskesi

10 bademi geceden ıslatın ve ezerek pürüzsüz bir püre haline getirin. Bademe biraz gül suyu ekleyin ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletin ve su ile yıkayın.

Veya

Taze ve parlak bir ten için bu maskeyi kullanın. 2 tatlı kaşığı gül suyu, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı badem yağı ve 3 damla E Vitamini yağını karıştırın. 20 dakika boyunca yüzünüzde bırakın ve ılık su ile durulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz