Yeşil Kahve Lavmanı Vücudu Temizler

kahve lavmanı

Vücudun temizlenmesi hem gastrointestinal sistemi hem de toksinleri vücuttan uzaklaştıran organları (karaciğer, böbrekler, akciğerler, lenf bezleri ve cilt) etkiler. Kahve lavmanları, güçlü bir detoksifikasyon programı olan ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Karaciğeri temizleyerek, bir kahve lavmanı vücuttaki toksinleri giderir.

Kahve Lavmanının Etki Mekanizması

Kafein kalın bağırsakta hızla emilir ve venöz sistem yoluyla pratik olarak arteryel kan akışına girmeden karaciğere girer. Sonuç olarak, karaciğer ve safra kesesinin kanalları açılır, bağırsaktaki sıvının bolluğu nedeniyle önemli ölçüde sıvılaşan büyük bir safra akıntısı vardır.

Kahve vücutta 15 dakikaya kadar tutulursa, kafein hemoroidal damarlardan emilir ve karaciğere girer. Sonra karaciğer vücuttaki kafein alımına tepki verir (sindirim sistemi ve daha sonra kan dolaşımı yoluyla değil, doğrudan!) Ve Glutatyon-S-transferaz hormonunu üretir. Bu hormon güçlü bir antioksidandır. Dolaşım sisteminde toksinleri bağlamak için tasarlanmıştır.

Daha sonra karaciğer bu bileşikleri filtreler ve bunları vücuttan, bağırsaklara ve mesaneye gönderir. Artan safra akımı, karaciğeri, vücuttan dışkı ile atılan toksik maddeleri serbest bırakması için uyarır. Bu da karaciğerin daha verimli çalışmasını sağlar. 15 dakika sonra tuvalete gidersiniz ve toksinler vücudunuzu doğal olarak terk eder. Rektumdan ve karaciğerin ötesindeki kafein kan dolaşımına girmez.

Düzenli olarak bir kahve lavmanı yaparsanız, hücreler yavaş yavaş içlerinde biriken toksinlerden kurtulmaya başlar ve Glutatyon-S-transferaz hormonunun yardımıyla tekrar çıkarıldıkları yerden kana atarlar.

Yeşil Kahve Lavmanı Tarifi;

Kahve lavmanı için kahve fasulye, yeşil, doğal ve kaliteli olmalıdır. Öğütülmüş tahılların hafifçe öğütülmesi tavsiye edilir (sarımsı-yeşil bir renge) Suya sadece uygun bir şekilde izin verilir, saflaştırılır. Daha iyi – damıtılmış. Asla alüminyum kap kullanmayın.

Tarif: 1 litre suya, üstte (60 mililitre) öğütülmüş (çözünmez) kahve ile 3 yemek kaşığı ekleyin. Bir kaynamaya getirin, 5 dakika boyunca kapaksız (yağı kaynatmak için) orta ateşte pişirin, sonra örtün ve en küçük ateşte 15 dakika daha pişirin. 1 litreye kaynamış su ekleyin (kaynatmayı telafi etmek için). Vücut ısısında kullanın.

Kahve konsantresi yapabilir ve içmeden önce kaynamış su ile seyreltebilirsiniz. Kahveyi önceden yapabilirsiniz (bir günden fazla değil). Bir seferde birkaç porsiyon pişirebilirsiniz (orantılı olarak su ve kahve miktarını arttırır).

Bağırsak duyarlılığını azaltmak için kahveyi su üzerinde değil, önceden hazırlanmış papatya çayı üzerinde demlemek önerilir. Bunu yapmak için, dört yemek kaşığı kuru çiçek alın, bir litre suya demleyin ve yirmi dakika bekletin. Ve sonra süzün. Kahvenin sıcaklığı 37-38 arasında olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz