Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır?

yumurta maskesi nasıl yapılır


Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezlerinden yumurtanın içeriğinde bulunan protein, hemen hemen her uzmanın yumurtayı önermesinin başlıca nedenlerindendir. Yumurta zengin içeriği sayesinde, kanser, bedensel zayıflama gibi rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olur.

Uzmanların yaptığı yeni araştırmalar ise yumurtanın cilde olan olumlu etkisini ortaya koydu. Yumurtanın cilde olan faydalarını sıralamak gerekirse, cilde sıkı bir görünüm kazandırır, fazla yağların yakılmasına yardımcı olur, kırışıkların giderilmesini sağlar, cildinizde oluşan leke ve sivilcelerin önüne geçer.

Belirli aralıklarla yüzünüze uygulayacağınız yumurta maskesi cildinizi canlandıracaktır. Peki, bu maskeyi nasıl uygulamalısınız? Daha önce ki yazımızda el bakımı, el maskesi nasıl yapılır? Konusunu ele almıştık. Bu yazımızda ise yüz maskesinin üzerinde duracağız.

Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır?

2 Adet çiğ yumurtanın beyaz, akışkan kısmı köpükler oluşana kadar çırpılır, çırpma işleminin ardından yarım limon suyu, bir kaşık sirke eklenerek karıştırma işlemine devam edilir. Yaklaşık beş dakikalık karışım sonrası elde edilen maske artık yüze uygulanabilir. Uygulama esnasında gözlerinize kaçırmamaya özen gösteriniz. Cildinizde 10 – 15 dakika arasında bekletilen bu karışım sonrasında bol su ile yıkanılarak cildin nefes alması sağlanır.

Cildinize uygulayacağınız yumurta maskesi, cildinizde adeta bir botoks etkisi yaratacak ve cildinizi gençleştirecektir. Bu uygulamaya iki gün ara ile cildinize uygulayabilirsiniz.

Eğer yumurta maskesini tatlı bir hale getirmek isterseniz, malzemeleri değiştirmeniz yeterlidir. Yeni kullanacağınız malzemeler ise şu şekilde olacaktır. Yumurtanın sıvısı yerine, koyu olan kısım yani sarı kısmı. Limon aynı şekilde kullanılmaya devam edilir, birer tatlı kaşığı bal ve süt ilave etmek bu karışım için yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz