10 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Hamilelikte 10. hafta

10 Haftalık Hamilelikte anne ve bebekte görülen değişiklikler anlatılmıştır. Gebeliğinizin 10. haftasında bebeğinizin boy ve kilo hesapları yapılarak siz anne adaylarının bilgilenmesi sağlanmıştır. Aşağıda yer alan sağlık makalemiz Hamilelikte 10. Haftayı anlatmaktadır. 10 Haftalık gebelikte görülen tüm değişiklikler bu yazımızda.

10 Haftalık Gebelikte Bilmeniz Gerekenler

Gebeliğinizin 10. Haftası 70 Günlük Hamile ‘siniz. Hamileliğin 3. Ayında ‘sınız. 10 Haftalık Hamileyim Doğuma Kaç Gün Kaldı. Doğuma 217 Gün var. Sizi guzelbilgiler.com olarak tebrik ediyoruz. Sitemizde Mevcut Hafta Hafta Hamilelik Gebelik Konularımızı Takip Ederek Bebeğinizin Hafta Hafta Nasıl Geliştiğine Şahit Olacaksınız ! Ayrıca Hamileliğinizle ilgili Bilmeniz gereken Hususları ve Size vereceğimiz Tüyolarla Hamileliğinizi Daha Rahat ve kolay Geçirmenizi Sağlaya Bilirsiniz.

10. Haftanın Tüyosu

Hamileler için sutyen alın çünkü yakın zamanda buna ihtiyacınız olacak.

10 Haftalık Bebeğinizin Tahmini boyutu kiraz kadardır. Bebeğinizin Tahmini Boyu: 5 cm. boyunda Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 450 gr.’dan daha küçük bir boyuttadır. Fakat Hamilelik devam ettikçe, Bebeğiniz çok hızlı bir şekilde Büyüyerek ve kilo almaya başlayacaktır.

Hamileliğin 10. haftasında bebeğiniz artık yaklaşık uzunluğu 3 – 5 cm 370 – 450 gr. ağırlığında ve boyutu büyük bir Çilek tanesi kadardır.

10 Haftalık Bebek Gelişimi

Hamileliğin 10. haftasına ulaşana kadar, bebeğiniz hızlı bir şekilde büyür. Hamilelik dönemi boyunca, bebeğinizin hızlı büyüme gösterdiği süreçleri fark ediyor olacaksınız. Hamileliğin 10. haftasında artık bebeğiniz embriyo olarak değil, fetüs olarak adlandırılır. Fetal döneminde bebeğinizin doğum defekti ve doğumsal bozukluklar yaşama riski daha azdır. Dolayısı ile içinizi biraz daha rahat tutabilirsiniz.

Hamileliğin 10. haftasına kadar, bebeğiniz önemli bir gelişim dönemine ulaşmıştır. Her ne kadar hamiliğinize dikkat etmeniz gerekse de, bebeğinizin en kritik dönemi muhtemelen sorunsuz bir şekilde geçtiğini bilmek sizi rahatlatacaktır. 10 haftalık hamilelik, 10.haftasında kanama, gebeliğin 10. haftası, gebeliğin 10. haftasında bebek, gebeliğin 10.haftasında annedeki değişiklikler, gebeliğin 10. haftasında beslenme, gebeliğin 10. haftasında kasık ağrısı, gebeliğin 10. haftasında kanama, gebeliğin 10.haftasında dikkat edilmesi gerekenler, gebeliğin 10. haftasında lekelenme, gebelikte 10.hafta belirtileri, gebelikte 10.hafta ultrason görüntüleri, gebelikte 10.hafta annedeki değişiklikler, gebelikte 10. haftada bebek, gebelikte 10.hafta uzman tv, gebelikte 10 hafta 3 gün, gebelikte 10 haftalık bebek gelişimi, gebelikte 10.haftada yapılan testle Haftalık Pasif içicilik gibi yaygın zehirli maddelere maruz kalmanın hala zararlı olacağını unutmayın.

Hamileliğin 10. haftasında ve hatta hamileliğin geri kalan kısmında, sizi ve bebeğinizi riske atacak zararlı maddelere maruz kalmaktan kaçının. İçinizin sinmediği bir durum ile karşı karşıyaysanız, kendinizi ifade etmekten ve ihtiyaçlarınızı söylemekten çekinmeyin. Birçok insan hamile bir kadının ihtiyaçlarına karşı seve seve anlayış gösterecektir. Hamileliğin 10. haftasında bebeğinizin organları tamamen gelişmektedir. Böbrek, akciğer, kalp ve bağırsak dokuları oluşmaya başlar. Önümüzdeki 3 hafta içerisinde organlar büyük bir gelişim gösterecektir. Bebeğinizde aynı zamanda ince saçlar ve ayak tırnakları belirmeye başlayacaktır! Hamileliğin 10. haftasının sonlarına doğru, bebeğiniz artık yutmaya ve hatta tekme atmaya başlayacaktır. Ancak bu ilk tekmeleri henüz hissetmeyeceksiniz.

10 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve En çok Görülen 3 Sorun

%68Göğüslerde Ağrısı Ve Hassasiyet
Kadınların %68 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak göğüs ağrısı ve hassasiyet
%66Yorgunluk
66% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi
%70Mide Bulantısı
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 70 ‘i Mide bulantısı, gibi belirti ve şikayetler

10 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

Hamilelik ile ilgili görünürde çok fazla değişiklik göstermiyor olsanız bile, aslında bu haftada vücudunuz büyük gelişimler gösterir. Şimdilik şişkin göbeğinizden ve küçük sırrınızdan zevk almaya çalışın. İleriki haftalarda artık karnınızı gizleyemiyor olacaksınız  

10 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

Hamileliğin 10. haftası, karın fotoğraflarını çekmeye başlamak için iyi bir zamanlamadır! Birçok kadın, gebelik boyunca hafta hafta karınlarının fotoğraflarını çekmekten büyük zevk alır. Yıllar sonra bu fotoğraflara bakabilir ve çocuğunuza gösterebilirsiniz. Hamileliğin 10. haftasında bebeğinizin ilk kalp atışlarını duyuyor olabilirsiniz. İlk hamilelik deneyimi yaşayan birçok kadın, bebeğin kalp atışlarını, dört nala giden bir atın sesine benzetmektedir. Eğer bebeğinizin kalp atışlarını duyamıyorsanız, telaşlanmayın.

Hamile kadınlar, gebeliklerinin 12. haftasına kadar bebeğin kalp atışlarını ilk olarak Doppler adındaki bir cihaz ile duyarlar. Eğer partnerinizin, prenatal randevularında size eşlik etmediyse, bir sonraki randevunuzda onu davet edin. Böylece partneriniz, doktorunuza ve doğum sürecine aşina olacak ve ayrıca hamilelik sürecinde, sizinle ve bebeğinizle özel bir bağ kurmuş olacaktır. Partneriniz aynı zamanda hamilelik ya da baba olma ile ilgili aklına takılan soruları doktorunuza sorabilir.

Not: Unutmayın ki Her Hamilelik Aynı olmamakla Birlikte Farklı Şekiller de Hamilelikler Geçire Bilirsiniz. Bu Yüzden Buradaki Bilgiler En Çok Görülen Gebelik Bilgileridir. Bebeğin Boyu ve kilosu Farklılık Göstere Bilir. Ayrıca Doktorunuzun Bilgisi Olmadan Burada Yazılan Tanı Ve ilaçları Kesinlikle Kullanmayın – Uygulamayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz