34 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Hamilelikte 34. hafta

34 Haftalık Hamilelikte anne ve bebekte görülen değişiklikler anlatılmıştır. Gebeliğinizin 34. haftasında bebeğinizin boy ve kilo hesapları yapılarak siz anne adaylarının bilgilenmesi sağlanmıştır. Aşağıda yer alan sağlık makalemiz Hamilelikte 34. Haftayı anlatmaktadır.

34 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve Hamilelik Şikayetleri

%72Sırt Ağrısı
Kadınların % 72 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak Sırt Ağrısı
%70Yorgunluk
% 70 deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi
%45Asit Reflü
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 45 ‘nde Asit Reflü gibi şikayetler

Hamileliğin 34. Haftası Doğuma 48 Günlük Geri Sayım

Gebeliğinizin 34. Haftası, 34 Haftalık Hamilelik Kaç aylıktır veya kaç aylık olur? 8 ay, 2 haftalık, Hamileliğinizin 238. günü ve Doğuma 48 Gün Kaldı. Sizi guzelbilgiler.com Olarak Tebrik Ediyoruz. Sitemizde Mevcut Hafta Hafta Hamilelik Gebelik Konularımızı Takip Ederek Bebeğinizin Hafta Hafta Nasıl Geliştiğine Şahit Olacaksınız, Ayrıca Hamileliğinizle ilgili Bilmeniz gereken Hususları ve Size vereceğimiz Tüyolarlada Hamileliğinizi Daha Rahat ve kolay Geçirmenizi Sağlayacağız.

34 haftalık hamilelik haftasında bebeğiniz yaklaşık 2.100 kg. ağırlığındadır. Boyu ise ortalama 44 cm. uzunluğundadır. Unutmayın ki ! Her hamilelikte farklılık gösterebilir ve büyüme oranları değişebilir.

  34 Haftalık Bebek Tahmini boyutu pırasa Görünümündedir. Bebeğinizin Tahmini Boyu: 44 cm.Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 2.100 kg. civarı 

34 Haftalık Bebek Gelişimi

Gebeliğin 34. haftasında bebeğinizin vakti büyümekle geçecektir. Doğuma kadar kilo alımı ve kemiklerinin güçlenmesi de devam eder. Bebeğinizin alacağı kilonun bazı faktörlere bağlı olduğunu unutmayın. Tahmini kilo alımlarını zaten hafta hafta gebelik yazılarımızda sizlerle paylaşıyoruz. Birçok bebek 2.700 – 4.500 kg. arasında doğar ve boyları yaklaşık 48 – 53 cm . dir, fakat bu ölçümler bebekten bebeğe değişkenlik gösterir. Her bir bebek benzersiz, farklı ve özeldir. Gebeliğiniz ilerledikçe bebeğinizin kilosunu tahmin etmek heyecan verici olabilir. Birçok anne adayı gebeliklerinin sonlarına doğru ultrason aracılığıyla bebeklerinin tahmini kilosunu öğrenmek ister. Ancak bu tahminlerde ufak yanılmalar da söz konusu olabilir..    

Kilo tahmininin merak uyandırıcı olmasının birçok sebebi vardır. Amniyon sıvısı ve plasentanın ağırlığını düşündüğünüzde bebeğinizin kilosunu tahmin etmek zor olacaktır. Ultrason da bebeğiniz için yanlış ölçümler verebilir. Ancak ultrason ile bebeğinizin boyu ve kilosu hakkında tahmini bir fikir elde edebilirsiniz. Doktorunuz bebeğin baş çevresini ve karnını ölçerek bebeğinizin doğumda ne kadar büyük olacağı hakkında bilgi sağlayacaktır. Tek tahmini yol da budur..

34 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

Gebeliğin 34. haftasında, aynı gebelik döneminde olan diğer hamile kadınlarla kendinizi kıyaslayabilir, onlardan daha iri ya da daha ufak olduğunuzu düşünebilirsiniz. Her kadın bebeğini farklı bir şekilde taşır. Karın boyutunuzun bebeğin boyutu ile doğru orantılı olmadığını unutmayın. Daha düşük ölçümlere sahip ve daha küçük görünen gebe kadınlar da büyük bebek doğurur !  

34 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

Gebeliğin 34. haftasında doğumu düşündükçe kendinizi biraz endişeli ve huzursuz hissediyor olabilirsiniz. Bazı kadınlar gebeliğin bu döneminde doğum hakkında endişe duyarlar. Bazıları ise bebeklerinin doğum kanalına sığmayacağını düşünür. Birçok bebek doğum kanalı dar olsa bile sorunsuz bir şekilde dünyaya gelir. Eğer endişeleriniz devam ederse, doktorunuz bebeğin boyutu ve doğum kanalından geçişi hakkında size detaylı bilgi verebilir. Minyon kadınlar da diğer tüm kadınlar gibi büyük bebek doğurabilirler. Birçok minyon gebe ortalama 3.600 kg. ağırlığında bebek dünyaya getirir. O yüzden vücudunuz için endişelenmeyin! Her şey yolunda gidecek!

Aynı şey büyük gebeler için de geçerlidir. Dışardan bakan bazı insanlar gebe kadının nasıl genişlediğine bakıp, rahatsız edici olabilirler. Vücudunuz iri olduğu için 6 kg.luk bir bebek doğuracak değilsiniz. Rahatlayın. Gebeliğin bu haftası itibariyle ara ara Braxton Hicks kasılmaları yaşıyor ve bebeğinizin karnınızın alt bölgesine yerleştiğini hissediyor olabilirsiniz. Bunun sebebi bebeğin doğum kanalından ilk başının belirmesidir. Deneyimli anneler için bu durum doğumdan hemen öncesine kadar gerçekleşmeyebilir.

Gebeliğin 34. haftasında artık doğumu düşündükçe daha çok heyecanlanıyor olmalısınız. Yolun neredeyse sonuna geldiniz. Eğer uygun görülürse hastanenize ön kayıt yaptırabilirsiniz. Böylece doğum anında tüm süreçlerin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamış olacaksınız. Doğum anında aklınıza gelebilecek en son şey formalite icabı evrakları doldurmak olacaktır!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz