Arı Ekmeğinin Faydaları Nelerdir?

arı ekmeği perga

Arı ekmeği isminden de anlaşılacağı gibi protein vitamin açısından zengin bir besin kaynağıdır. Prematüre çocuklarda pediatri amaçlı bireylerin bedensel ve zihinsel geç tedavisinde üreme organlarına katkısı oldukça fazladır.

Arı Ekmeği (Perga) Faydaları;

Temel olarak, amino asitler, çok miktarda ve türde vitamin (özellikle A, B1, B2, B3, B6, C, E, H, biyotin, folik asit), mineraller (kalsiyum, demir, potasyum, fosfor, sodyum) içerir. Sağlık endüstrisinde geniş bir kullanımı olmakla birlikte özellikle metabolizma sorunları, diyet düzenlemesi ve alerjilere karşı değerlendirilmektedir.

Apitoryum Arı ekmeği başta vitaminler, inorganik elementler, aminoasitlerce zengin bir besin kaynağı olduğu artık bilinmektedir. Anemi, pnömoni ve bakteriyel enfeksiyonları olan hastalarda, 7,5 yaşına kadar özellikle prematüre çocuklarda pediatrik tedavi amaçlı uygulanmaktadır.

Arı ekmeği, içeriği yüksek olan asetil-kolin ile tansiyon ve kronik kabızlık tedavilerinde yardımcı olup, bireylerin bedensel ve zihinsel gücünü arttırmaktadır. Antiseptik ve mikrop öldürücü özelliği sayesinde, kanamalı diş eti koruma tedavisinde de faydalıdır. Üreme hormonlarına katkısı ile erkeklerin cinsel yaşamını geliştirmede ve kas gücünü arttırmasına da yardımcı olur.

Sporcuların enerji kaynağı olarak da bilinen bu ürün sayesinde sportif faaliyetleri sırasında ve sonrasında daha dinç, daha performanslı oldukları gözlenmiştir.

Yapılan araştırmalar neticesinde sportif aktivitelerin sonunda kaslarda oluşan ağrının sebebi laktik asit birikmesidir, bu spor yapan pek çok kişinin karşı karşıya kaldığı bir durumdur. Apitoryum Arı Ekmeği vücudunuzdaki laktik asit seviyesinin hızla normale dönmesine yardımcı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz