Doğurganlığı Arttıran Doğal Yöntemler Nelerdir?

doğurganlığı arttırma yöntemleri

Günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelmiş olan, çok istenilmesine rağmen çocuk sahibi olamama problemi, uzmanların da belirttiği üzere yalnızca kadınların yumurtalık yapılarının kaliteli olmayışından kaynaklanmamakta, aynı zamanda erkek bireylerin sperm sayısının düşüklüğünden dolayı da görülebilmektedir.

Bunun yanı sıra çevresel kirlilik, bir takım rahatsızlıkların tedavisi için dönemsel olarak radyasyona mazur kalma, tüketilen besinlerin GDO’lu olması, cinsel yaşamdaki düzensizlik, bilinçsizce tüketilen doğum kontrol hapları ve de çocuk sahibi olmaya ilerleyen yaşlarda karar verme isteği doğurganlığı olumsuz yönde etkileyen nedenler arasında yer almaktadır.

Günümüzde kadınların iş hayatında etkin olarak kendilerini gösteriyor olmaları da iş yaşamının stresli koşuşturmacasından ötürü dolaylı olarak da olsa doğurganlığını etkileyebilmektedir.

Doğru Beslenme

Dengeli ve doğru beslenme biçimi, uyku düzeni hem erkek hem de kadınlar için çocuk sahibi olma da önemli bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte doğurganlığı arttırmada etkili olan yöntemler arasında natif tıp olarak nitelenen doğal yöntemler de insanların en çok merak ettiği yöntemler arasında yer almaktadır. Son zamanlarda birçok hastalığa deva olduğu bilinen soğan kürü doğurganlığı arttırmakta da mucizevi bir etkiye sahiptir.

Soğan Kürünün hazırlanışı

1 adet kuru soğanı doğrayarak üzerine 2-3 çay kaşığı kadar sumak ilave edin. Günde 2 defa, ayın 15 günü yemeklerden 1 saat önce tüketeceğiniz soğan salatasını tek başına tüketebilirsiniz. Ancak Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun da önerdiği gibi soğan kürü, incir kürü ile bir arada tüketildiği takdirde doğurganlığı arttırmada daha etkilidir.

İncir Kürü hazırlanışı

8 adet kuru inciri küçük küçük doğrayarak suya atıp yaklaşık 5 dakika kadar kaynatın. Karışımı günde iki kez ayda 21 gün tüketin. Soğan ve incir kürünün yanı sıra haşlanmış nohut ve suyu, pekmez, kuru üzüm, lahana gibi besinler de doğal yöntemlerle doğurganlığı arttıran diğer besin öğeleri arasında yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz