Evdeki Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Yolları Nelerdir?

evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur

Evlerimizde özellikle mutfak, banyo ve balkonlarımızda karınca istilasıyla karşı karşıya kalabiliriz. Ancak karıncaların yuvasını bozanın yuvası bozulur gibi bir inanç bizi onların yuvasını bozmaktan men eder. Bu nedenle de karıncalardan kurtulma yolları aramaya başlarız. Karıncaları öldürmeden ve yuvalarını bozmadan evlerden uzaklaştırmanın birçok yolu bulunmaktadır.

Karıncalardan Kurtulmak İçin Kullanabileceğiniz Malzemeler;

  • Bebek pudrası ile karıncalardan kurtulma.
  • Narenciye kabuklarıyla karıncalardan kurtulma.
  • Su, sirke ve bulaşık deterjanı sayesinde karıncalardan kurtulma.
  • Tarçın ile karıncalardan kurtulma.
  • Kahve telvesi ile karıncalardan kurtulma.

Bütün Yukarıda Saydıklarımızla Nasıl Karıncalardan Kurtuluruz?

Karıncalardan kurtulma yolları arasında bebek pudrası da vardır. Karıncaların gezdikleri yerlere dökersek karıncaların o bölgeden gitmelerine neden oluruz.

Narenciye kabukları da bu iş için çareler arasındadır. Limon, portakal, mandalina gibi meyvelerin kabuklarını robottan geçirdikten sonra karıncaların yuvalarının olduğu yere döktüğümüzde karıncalar o bölgeyi terk edeceklerdir.

2 su bardağı suya az miktarda beyaz sirke ve iki, üç yemek kaşığı bulaşık deterjanı döküp karıştırıp bu karışımı karıncaların yuvasına döktüğümüzde karıncaların o bölgeyi terk edeceğini görürüz.

Öğütülmüş tarçın da karıncaları evimizden uzaklaştırmanın ayrı bir yoludur. Öğütülmüş tarçını karıncaların gezdiği yol üstlerine dökecek olursak evimizde karıncadan eser kalmaz.

Bir başka karıncaları evimizden uzaklaştırmanın yolu ise kahve telvesidir. Karıncaların yuvalarının bulunduğu bölgeye kahve telvesi dökülürse karıncalar o bölgeyi terk edeceklerdir. Böylece siz de evinizdeki karıncalardan kurtulmuş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz