Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

muz diş beyazlatma

Gün boyu yenilen yiyecekler; içilen kahve, çay, kola vb. içecekler, dişlerinizin hızla sararmasına sebep olmaktadır. Hele bir de sigara kullanıyorsanız bu sararmanın hızı daha da artmaktadır. Bu durumda dişlerinizi ne kadar fırçalasanız da yeterli beyazlığa ulaşabilmeniz mümkün olmamaktadır.

Dişlerin sararmasına neden olan etkenler bu kadarla da sınırlı değildir. Vücudun kalsiyum ve potasyum ihtiyacının yeterince karşılanmaması da diş sararmasına neden olmaktadır. Özellikle de potasyum, dişlerin beyaz görünmesi için son derece önemlidir.

Bu bakımdan potasyum miktarınca zengin olan besinler dişleri beyazlatmakta son derece etkilidir. Muz kabuğu ile dişleri beyazlatma yöntemi de potasyumun önemine işaret etmektedir.

Muz, bilindiği üzere ciddi oranda potasyum barındıran bir meyvedir. İçeriğindeki potasyumun önemli bir miktarı da kabuğunda bulunmaktadır. Dolayısıyla muz kabuğu dişler için son derece faydalıdır. Besinlerin bir miktarının temas ederek de vücuda geçebilmesi kanıtlanmış bir gerçektir. Dişlerin beyazlaması için muz kabuğunun kullanımı da bu yolla gerçekleştirilmektedir.

Nasıl Yapılır?

Tam anlamıyla olgunlaşmış bir muzun kabuğunu dişlerinize 2-3 dakika kadar sürecek olursanız farkı kısa süre içerisinde hissedebilirsiniz. Uygulamanın günde bir kez tekrarlanması halinde bir hafta içerisinde dişleriniz çok daha parlak görünmeye başlayacaktır. Uygulamayı günde 2-3 sefere çıkarırsanız beyazlama süresi bir haftadan bile kısa olabilir.

Muz kabuğunu dişinize sürttükçe muzun içeriğindeki potasyum dişlerinize sirayet etmektedir. Beyazlamayı sağlayan da işte bu etkidir. Görüldüğü üzere muz kabuğu ile dişleri beyazlatma son derece kolay bir işlemdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz