Hamilelikte Hazımsızlık Nasıl Geçer?

hamilelikte hazımsızlık

Hamilelik, anne adayının ilk önce vücudundaki değişimle birlikte birçok sorun ile baş başa kalmasıdır bunlardan biriside hazımsızlık sorunudur sorun ne olursa olsun değerli anne adayı bebeğinizi kucağınıza alacağınız günü düşlesek tüm sorunların üstesinden gelebileceksiniz. Oluşan problemlerden biri olan hazımsızlık, bulantı, kusma, yorgunluk, uyku ve uyku sorunu gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunları azaltmak ve ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenler,

Yemek

Yemekler, yediklerinize dikkat edin özellikle ilk üç ayda bulantı, kusmalar çok yaşanmaktadır. Yemek düzeni oluşturun daha önce iki öğün veya üç öğün besleniyorsanız sayıyı ikiye katlayın ve yediklerini yarıya indirin. Sık ve çok yememe çalışın özellikle hamur işleri, kızartmalar, ağır şerbetli tatlılardan uzak durun bunların yerine, daha hafif yemekler, beyaz et, çorbalar özellikle sebze çorbaları vitamin açısında oldukça yarar sağlar size bebeğinize. Tatlılar yerine sütlü tatlıları tercih edin sütlü tatlılar anne adayına oldukça yarar sağlar.

Su

Bolca su tüketin su hazımsızlığa iyi gelir. Yemekler ile birlikte ve yemeklerden sonra bir bardak su için, sabahları meyve suları için özellikle güne bir elma yiyerek başlayın sindirimi kolaylaştırır.

Süt Ürünleri

Akşam yemeklerinizde mutlaka bir kase yoğurt tüketin yoğurt bulantıya, sindirime ve bebeğinizin kemik gelişimine yararlıdır. Süt ve süt ürünleri mutlaka tüketin bunları hazımsızlığın oluşmasını önler.

Spor

Özellikle akşam yemeklerinden sonra 10 dakika en az yürüyün yürüyüş hamilelikte olmasa olmazlardandır.

Bitki Çayları

Oluşan hazımsızlığı bitki çaylarıyla da önleyebilirsiniz. Zencefil çayı, kuşburnu, nane limon hazımsızlığı giderir. Gün içinde stresten uzak durun, hayal kurun geleceğe dair kendinizi mutlu edecek aktiviteleri yapın.

Nemli, sigara içilen, tozlu ortamlarda bulunmayın bunlarda hazımsızlık üzerinde olumsuz etki yaratır. Özellikle ağaçlı, temiz hava, su sesinin olduğu yerlerde bulunmaya çalışın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz