İyi Bir Hamilelik Süreci İçin Tavsiyeler

iyi bir hamilelik için

Sağlıklı bir hamilik süreci için anne adayının kendine dikkat etmesi sağlığı başta olmak üzere anne karnın da ki bebeğin gelişimi için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır.

Bebeğin Gelişimi İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Sıvı tüketimine dikkat edin, günde 2,5 litre su için bu sizin ve bebeğinizin gelişimi için oldukça önemlidir. Beslenme, beslenmenize dikkat edin, süt ürünleri bolca tüketin, özellikle günde bir su bardağı süt için ve bir kâse yoğurt mutlaka tüketin. Sabah kahvaltısında bir dilim peynir tüketin. Hayvansal gıdalar sabah kahvaltınız da haşlanmış bir yumurta gün için de size enerji sağlayacak ve yumurtanın için de ki vitaminler sizin ve karnınız da ki bebeğinizin yararlıdır. Beyaz et tüketin özellikle balık haftada iki defa tüketin balığın için de ki yağlar fiziksel ve zihinsel gelişim için yararlıdır. Bolca meyve tüketin ara öğünlerde kendinize bir meyve tabağı hazırlayın.

Sebzeler sağlıklı bir hamilik süreci için olmasa olmaz olan sebzeler özellikle yeşil sebzeleri bolca tüketin, yeşil sebzelerin için de birçok vitamin bulunmaktadır. Sindirim, şişkinlik, fazla kilo almanızı önler bebeğinizin ve sizin sağlığınızı korur.

Hareketli olun, kendinizi fazla yormadan günlük işlerinizi yapın ve çalışan iseniz ayakta uzun süre kalmayın ya da sürekli masa başındaysanız bir saat bir 5 dakika kadar yürüyün kan dolaşımınızı sağlayın. Günlük yürüyüş yapın ev de egzersiz yapın yürüyüş yapamıyorsanız eğer.

Aylık kontrollerinizi yapın ve hasta olduğunuz zaman ilaç almayın doktorunuzun tavsiyelerine uyun.

Zararlı alışkanlıklarınız varsa bunları terk edin bebeğinizin gelişimi ve sağlığınız için sigara, alkol, gazlı içecekler gibi zararlı olan şeylerden uzak durun.

Stresten uzak durun kitap okuyun, sinemaya gidin çocuk parklarına gidin hayal kurun yakın bir zaman hayatınıza renk katacak dünyanın en değerli varlığını dünyaya getireceksiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz