Küçük Daireler için En Akılcı ve Fonksiyonel Çözümler

küçük daireler için pratik çözümler

Apartman Dairesi İçin Dekorasyon Fikirleri

Eviniz bir apartman dairesi olması nedeniyle size keyifli bir dekorasyon ve zaman geçirme fırsatı için oldukça az bir alan tanıyor olabilir. Ancak size verilmiş olan bu alanı nasıl akıllıca değerlendirebileceğinizi bilirseniz en küçük apartman daireleri bile tüm aileye geniş gelebilir. Apartman dairesi için dekorasyon hakkında dikkat etmeniz gerekenleri birlikte adım adım keşfediyoruz.

Evinizin dört bir köşesi için düşünülmüş farklı ancak oldukça kolay detaylar sayesinde en küçük apartman daireleri dekorasyonu bile sizin için genişlemiş bir ev anlamına gelebilir. Gelin evimize birlikte göz atalım.

Sıcak Bir Karşılama

Evinizde ilk olarak girdiğiniz anda göreceğimiz ilk alan olan antrelerden başlıyoruz. Antreleriniz eğer küçükse ve size sıcak bir karşılama için kullanmak istediğiniz dekoratif ürünleri kullanacak bir alan sağlayamıyorsa siz de bakış açınızı değiştirin.

Yerde alan olmasa dahi duvarlar ve üst üste dizilebilecek olan raflar fazlasıyla işinizi görecektir. Aile fotoğrafları, hoşgeldin mottoları, mini kilimler, anahtarlık formunda raflar ve çok daha fazlası küçük de olsa antre dekorasyonu için fazlasıyla işinizi görecek fikirlerdir.

Manzaraya Dönüş

Bir apartman dairesinde yaşamanın en büyük dezavantajlarından birinin bahçe keyfinden mahrum kalmak olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Oysa birkaç yeşil bitki ve hoş bir aydınlatma ile özellikle de geceleri harika görünecek manzaranızın tadını çıkarabilirsiniz.

Led ışıklar ya da dekoratif minik ampuller hem sizin kamufle olmanızı hem de çevrenizin daha loş görünerek binaların kamufle olmasına yardımcı olacak, birkaç minder ile yeriniz olmasa dahi serin ve açık havanın tadını çıkarmak mümkün olacak, mumlar ve çakıl taşları gibi bulunması kolay dekorlar ile doğaya ve romantizm dönüş tam da sizin evinizde olacak.

Yer Yok Bahanesine Son

Birçoğumuz küçük bir dairede yaşıyorsa en azında salonunun gösterişli olmasını isteyerek koltuk seçiminde bonkör davransa da aslında gayet kullanışlı olabilen L koltuklar ile hem salon dekorasyonu daha modern bir boyut kazanıyor, hem de yerden büyük ölçüde tasarruf ediliyor.

Eğer yemek masası için ayrı bir köşe ya da odanız yoksa bu yüzden aile boyu toplanılan eğlenceli sofralardan kesinlikle mahrum kalmak zorunda değilsiniz.

Açık mutfakları sade ahşap renginde bir ada masa ile kolayca salondan ayırabilir, ayrıca fazla zahmete girmeden anında harika sofralar oluşturabilirsiniz.

Daha küçük boyuttaki stüdyo daire dekorasyonu için ise bu odayı ikiye bölme fikri oldukça kullanışlı olacaktır. Hemen bir paravan alarak salonunuzu olabilecek en dekoratif şekilde yatak odanızdan ayırın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz