Neden Makyaj Bazı Kullanmalıyız?

makyaj bazı kullanma

Fondöten, pudra, ruj, allık makyajın vazgeçilmez parçaları.. Peki ya makyaj bazı? Profesyonel ve kusursuz bir makyajın olmazsa olmazıdır. Kullanmıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Çoğu kadın halen kullanmaya alışmadı malesef ama faydalarını gördüğünüzde fikrinizin değişeceğinden eminim!

Neden Makyaj Bazı Kullanmalıyız?

Gözeneklerinizi doldurur. Büyük gözenekleriniz varsa makyajınız asla istediğiniz gibi pürüzsüz görünmez ve bundan şikayet edersiniz. Makyaj bazı ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Makyaj bazı cildinizi pürüzsüzleştirir. Bu sayede makyaj için mükemmel bir zemin oluşturur.

Makyaj bazı kullanmanın en temel sebeplerinden biri de makyajın kalıcılığını artırmasıdır. Terleme, su ile temas ve benzeri durumlarda makyajın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Makyajım akşama kadar siliniyor diyenlerdenseniz mutlaka baz kullanmayı denemelisiniz.

Çok çeşitli makyaj bazı bulunuyor, bunlar bazı sorunlara özel geliştirilmiş. Örneğin kızarıklıklarla savaşanlar mevcut. Eğer kızarıklık probleminiz varsa böyle bir baz ile bunu kolayca kamufle edebilirsiniz. Cildi nemlendirici özelliği vardır.

İnce çizgiler ve kırışıklıkları doldurur. Böylece cildiniz pürüzsüz görünür. Baz kullanılmadığında fondöten çizgilerin arasına dolarak çizgileri olduğundan daha da belirgin hale getirir.

Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır?

Uygulanması oldukça kolaydır. Bazı temiz bir cilde uygulamalısınız, bunu atlamayın. Aynı nemlendirici kullanır gibi makyaj bazından az bir miktar alarak parmak uçlarınızla ya da makyaj süngeri yardımıyla cildinize dairesel hareketlerle yedirin. Uyguladıktan sonra emilmesi için birkaç dakika bekleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz