Öksürük İçin Bitkisel Tedavi

öksürük bitkisel çözüm

Öksürük, solunum yolu hastalıklarında en çok görülen rahatsızlıktan biridir. Öksürüğün çok çeşitli sebepleri vardır bunlar;  hava kirliliği, sigara, soğuk havalar, gribal enfeksiyonlar ve çeşitli hastalıklar öksürüğe sebep olabilir. Öksürük şikayeti olanlar ve öksürüğünü şifalı bitkilerle tedavi etmek isteyen kişiler ilk önce öksürüğünün sebebini tıbbi olarak bir uzmana danışarak belirlenmelidir.

Teşhisi doğru olmayan öksürük önemli rahatsızlıkların başlangıcı olabilir bunu asla unutmayın. Soğuk algınlığında kullanılacak şifalı bitkilerden oluşmuş çayların özelliği; bağışıklık sistemini güçlendirmek, öksürüğü hafifletmek ve kesmek, balgam söktürmek ve göğüs yumuşatmaktır.

Öksürük için Bitkisel Macun

Malzemeler: 25 gr Zencefil, 20 gr Zerdeçal, 15 gr Havlıcan, 10 gr Karanfil, 10 gr Tarçın, 10 gr Çörek otu, 10 gr Karabiber.

Yapılışı: Bütün bitkiler yeni mahsul olmalıdır, eski mahsul ürünlerin içeriğindeki etken madde miktarı az olacağı için istenilen sonuç elde edilmez. Karışımı hazırlamak için bütün bitkiler toz halinde olmalıdır, macunu oluşturmak için 500 gr kaliteli kestane balı kullanılmalıdır.

Bitki tozlar balın içine ilave edildikten sonra tahta kaşık yardımıyla iyice karıştırmalıdır, kullanmak için bir gün bekletilirse iyi olur. Gün içerisinde sabah bir tatlı kaşığı akşam bir tatlı kaşığı tüketilebilir. Bal kullanmak istemeyenler bu karışımı süt veya sıcak içine karıştırıp kullanabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz