Rüyada Bir Kimseyi Deniz İçerisinde Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada birini deniz deniz içinde görmek

Bir kimseyi deniz içerisinde görmek, eger o kisi ölmüşse, cehennemde olmasina alamettir, eğer hasta ise hastaligi artar, denize battigini görse o hastalığından ölür. Bazi tabirciler, deniz üzerinde yürümesi, gizli bir seyin asi kareye çıkmasına bazilari da tehlike ve tevekküle işaret eder, demişlerdir. Rüyada Atlas Okyanusunu görmek, ömrünün kısalığına isaret ettigi gibi, uzun ömre de isarettir. Deniz, yolculuga, savasa ve savas da elde edilecek mala işaret eder. Denizin tatlisi, mümine, acisi da inançsız birisine işaret eder. Deniz bazende gökten yağan yağmur manasina gelir. Deniz, tehlikeye işarettir.

Deniz korkuya, bagirmaya ve maksadin geç hasil olmasina, bazen üzüntü ve kederin gitmesine, bazen de ölümüne isarettir. Ayrica pisliklerden temizlenmeye de isarettir. Bu rüya inançsız için imana, günahkar için tövbe ve yemin delildir. Deniz kötü Ahlakli kadin ve erkege, hile, gayz ve gazab sahibi kimselere de isarettir. Bazen de hapse isarettir. Bazen deniz, haddi ve nihayeti olmayan mesleğe, kalesi olmayan şehre, cemaati terk edip yalnız bayram namazlarinda bulunmaya, şehvet ve arzusunun ve gönlünün istedigi seyleri yemekten kendisini men eden hastalik manasina gelir.

Denizin güzel bir şekilde fazlalastigini görse, o sırada insanların yagmura ihtiyaçlari varsa yagmur yagar ve o yagmurdan faydalanirlar. Denizin taşıp dalgalarinin birbirine vurduğunu gören kimse yolculugunda korkuya ve siddete düşer. Bazen de deniz, dünyaya ve dünyanin garib hallerine isarettir.

Deniz rüyaları genellikle iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun bazı sorunlardan sonra geleceğine işaret eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz