Rüyada Denize İşediğini Görmek Nasıl Yorumlanır?

Denize işediğini gören kimse hata ve günaha girer. Denizi uzaktan gören, sıkıntı, fitne görür. Denizin suyunun azaldığını, hatta kişi ve deniz kenarlarının susuz kaldığını görmek, devlet başkanı tarafından o yere yahut hazineye gelecek belaya, yahut o şehirlerde kıtlığın çıkacağına işarettir.

Kendini denizin kenarinda gören dalgıç, ölür. Eğer hasta ise Allah ona şifa ihsan eder. Bir kimse denizi bir bastan diger bir basa yardigini görse, üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur. Denizin suyundan içtiğini gören hüzün ve keder isabet eder. Denizde yüzdüğünü gören kimse, içinde bulundugu bir isten cikmaya calisir.

Bu isten cikmasi için çektiği zahmet, yüzmedeki çektiği zahmet kadardir. Bu isin kolayligi ise denizden sahile olan uzaklığı ve yakınlığı nisbetindedir. Eger yüzerek denizden çıkarsa o işin içinden ne çikar. Denizde yüzdüğünü ve batarak kayboldugunu gören kimsenin ömrünün bitmesine ve helak olmasina isarettir. Suyun kendisini örttüğünü ve orada öldüğünü gören kimse, şehid olarak ölür.

Denize dalip su üzerine batip ciktigini buna rağmen ölmediğini gören kimse dünya meselelerine dalar, Bazen de, o, dünyanin nimetlerine isarettir ve bazi kere de masiyet ve günah işler. Mal arzusundan dolayi inci çıkarmak için denize daldigini gören, çıkardığı inci veya başka şey miktarı mala sahip olur.

Denizden avucuyla su alip deniz üzerinde bulunan bir gemiye koyduğunu ve onu doldurdugunu görenin uzun ömürlü bir çocugu olur. Denizden su alıp içtiğini gören, içtiği su kadar mala işarettir, yahut ayni miktarda ilim ve irfana sahip olur. içtigi su bulanik ise o kimseye korku isabet eder.

Denizde yikandigini ve abdest aldigini gören hasta ise Allah şifa verir, borçlu ise borcunu öder, sikinti varsa sikintisi kalkar, korktugu seylerden emin olur. Hapiste ise hapisten kurtarir ve iyilikler karsisina cikar. Denizde su üzerinde gezdiğini görse iyi niyet ve itikadinin saglam olduguna isarettir. Bazen de deniz ruyasi, ızdırap veren ve helak eden bir fitneye isarettir. Deniz, cehenneme dahi isarettir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz