Rüyada Denizin Küçüldüğünü Görmek Nasıl Yorumlanır?

Denizin küçülüp bir Göl haline geldigini görmek, hükümet başkanının değişeceğine ve halkın onun elinden kurtulacaklarına; denize girip daldığını görmek, hasta ise hastalığının artacağına; denizden çıktığını görmek, hastalıktan iyileşeceğine; denizde yüzdüğünü görmek, keder ve sıkıntıya düşeceğine, yahut hastalanmaya; yüzmeden çıktığını görmek, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya ve şifaya; denizi yürüyerek karşı sahile çıktığını görmek, kurtulusa ve sıkıntıdan uzaklasmaya delalet eder. Bir başka rivayete görede;

Bir kimsenin rüyasinda deniz görmesi,

Arzu ve isteğinin yerine gelmesine işarettir. Denize girdiğini gören kimse devlet başkanının huzuruna girer. Denizin bütün suyunu içtiğini görse, o kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur. Deniz suyundan içip kandığını gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü ve kuvvetli olur.

Denizden su almak istediğini gören kimse, almak istediği su miktarınca devlet hizmetinde bulunmayı arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. Denizden su alıp bir kaba doldurdugunu gören kimse çok mal biriktirir.

Yahut, Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve genis bir mal yiğar. Bazi tabirciler demişlerdir ki, denizden içilen Su, içildigi miktarca ilim ve edeb öğrenmektir. Denizi geçtiğini gören, düşmanın malından ganimet alır.

Bir kimse denizin suyunun bir şehire girdiğini ve oranın halkına zarar verdiğini görse, o şehire devlet baskanı girer ve halk da devlet başkanı tarafından mal ve maisete işarettirler. Denizde yıkandığını gören kimse, günahlarindan kurtulur. Denizi uzaktan görüp, ona karışmadığını gören kimse, arzu ettigi bir şeye yaklaşır. Denizden su içtiğini görenin ortaği varsa ondan ayrılır.

Denizden sıcak su içtigini görmek Musibete ve sikintiya düser. Eger içtiği su kötü kokulu ve tadi da fena ise, düşmanının kendisine üstün geleceğine, bir rivayete göre de hükümet tarafından isinde zorluga düşeceğine delalet eder.

Cabir ül Magrîbî ye göre: rüyada denizin kurudugunu gormek, devlet baskaninin ölümüne veya siyasi kudretinin azalmasina, denizi bir damla kalmayıncaya kadar içtiğini görmek, rüya sahibinin islerinde başarıya ulaşacağına işarettir.

Deniz hayvanlarından birinin kendisiyle konuştuğunu görmek, hükümetin sırlarını aciklayacagi; denizin dalgalanip karistigini ve havanin karardigini gormek, isyana, yalan cogalmasina; denizden yenilecek bir sey çikardigini görmek, helal rizik edeceğine işarettir.

Denizden tuzlu su içtiğini görmek, haram mal kazanacağına; denizden tatli su içtiğini görmek, helal mal edeceğine; denizden maden veya kıymetli bir mücevher çikardigini görmek, hayır ve menfaate; cikardigi sey çirkin ise düsmana karsi üstünlüğüne; rüya sahibi ilim adami ise ilminin artmasina, denizden kötü bir sey çikardigini görmek, dumanin memleketi istilasina delalet eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz