Saç Dökülmesi Ve Kepek İle Başa Çıkma

Eğer saçlarınızda bir sağlık problemi varsa size tavsiyem önce ondan kurtulmanızdır. Örneğin dökülme, kepek, güçsüzlük,kırıklar gibi problemlerinizi tamamen bitirmeden mükemmel saçlara kavuşmanız imkansız. Saçınızdaki problemler için özellikle dökülme ve güçsüzlük gibi saçın yapısıyla ilgili problemler için size tavsiyem öncelikle bir doktora görünmeniz.

Eğer herhangi bir hormonal bozukluğunuz ve ya vitamin eksikliğiniz varsa evde kendi kendinize yaptığınız denemeler işe yaramayacaktır. Eğer herhangi bir hormonal bozukluğunuz yoksa size şimdi bu sorunlar için bir kaç tavsiye vereceğim.

Saçlarım Dökülüyor Ne Yapacağımı Bilmiyorum!

Saç dökülmesi mevsimsel ve ya genetik olabilir fakat bu sebepler sorunla ilgilenmeyeceğimiz anlamına gelmez. Eğer günde 100 telden fazla saç dökülmeniz varsa en etkili yöntem olan sarımsağı sizlere gönül rahatlığıyla önerebilirim. Fakat kokusundan şikeytçiyseniz sarımsaktan daha az etkili olan sarımsak şampuanları da işinize yarayabilir. Koku sorununada çözüm olacaktır.

Bir başka seçenek ise yağlar! Badem yağı,yılan yağı, çam terebentin yağı, hint yağı gibi yağları güvenilir bir aktardan temin ettikten sonra spreyli bir şişede karıştırarak haftada 3 kez 2 şer saat bekletip yıkayarak saçınıza bakım uygulayabilirsiniz. Bu formül hem yeni saçlar çıkaracak hemde düzenli kullanımda dökülmeyi en aza indirecektir. Bu konuda en etkili yağın yılan yağı olduğunuda itiraf edeyim.

Kepek Problemlerine En Eski Çözüm

Küçük bebeklerin saçlarında oluşan kepek tarzında beyaz, kepeğe göre daha kalın bir tabaka vardır. Yöresel olarak ‘guvah’ denen bu kepeğimsi yapıyı ananelerimiz elma sirkesine karbonat döküp karıştırır daha sonra ise bebeğin başına sürerlerdi. Bu şekilde kepek tabakası karbonatın etkisiyle kabarırdı. Bir tarak yardımıyla o tabaka alınır ve kepek yok edilirdi. Bu işlem haftada 2 defayı geçmeyecek şekilde kepek bitene kadar güvenle tekrar edilebilir.

Saçlarım Çok Güçsüz Ve Çok Fazla Kırık Var

Kırık probleminin en güzel çözümü saçların ucunu biraz kestirmektir fakat bunu istemiyorsanız keratin içeren saç bakım ürünleri en büyük yardımcınız olacaktır. Ayrıca saçlar genelde hava şartlarına bağlı olarak kırlırlar. Bu nedenle kullanacağınız saç koruyucular ya da yaz için ufak nemlendiriciler işe yarar. Hatta yazın dışarı çıkarken elinize bir miktar el kremi sürüp ovuşturduktan sonra saç uçlarınızı ellerinizle ovuşturmanız yeterli olacaktır.

Güçsüz saçlarınız var ise bu tamamen saç yapısından değil aynı zamanda beslenmenizdende kaynaklanabilir. Sağlıklı beslenmeye ve düzenli uyumaya özen göstererek ve çeşitli yağ bakımları uygulayarak bu sorunu kolaylıkla aşabilirsiniz. Yukarıda önerdiğim yağ bakımı bu sorununuzada etkin bir şekilde çözüm olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz