Yüz Şekillerine Göre Saç Kesimi

Saçlar kadınların en önemli hazineleri. Her kadın hazinelerine iyi bakmak ve ışıldatmak ister. Sağlıklı ve güzel görünen saçlara sahip olabilmek için birçok etken bir araya gelmeli fakat bunlardan en önemlisi saç şekli. Eğer saç kesiminiz yüzünüzün şekline uyumlu değilse saçlarınız ne kadar sağlıklı olursa olsun yeterince ışıldamayacak ve inanın hep birşeyler eksik olacaktır. Bu sebeple öncelikle yüz tiplerine göre saç kesimleri nasıl olmalı sorusuna yanıt verelim.

Yuvarlak Bir Yüz Şekline Sahibim. Nasıl Bir Saç Kesimi Tercih Etmeliyim?

Yuvarlak yüz şekline sahip bayanlar diğer gruplara göre biraz daha şanslıdır çünkü birçok saç modeli bu yüz tipine uyum sağlayacaktır. Yuvarlak yüzlü kadınlar yüzlerinin şeklini çok fazla ortaya çıkarmaktan ve ya belirginleştirmekten kaçınmalıdır. Katlı kesimleri tercih edip saçlarını ortadan ya da biraz daha yandan ayırarak yüzlerindeki çok yuvarlak görüntüyü hafifletebilir ve güzel bir saç kesimine kavuşabilirler.

Uzun Bir Yüzüm Var. Saç Kesimim Nasıl Olmalı?

Düz kesimli ve sönük saçlardan kaçınmalısınız. Dalgalar hatta zevkinize göre buklelerle uzun saçlarınızı hacimlendirebilirsiniz. Böylelikle yüzünüzü olduğundan uzun ve dar göstermemiş olursunuz.

Kalp Yüz Şekline Sahip Bayanlara Birkaç Tüyo!

Eğer yüzünüzün kalp şeklinde olmasından şikayetçi iseniz size tavsiyem kakullerle yüzünüzün şeklini yumuşatmanız.Çok kısa ya da çene hizasındaki kesimlerden kaçınmanızı tavsiye ederim.Eğer çenenizin çok dar ya da sivri olduğunu düşünüyorsanız katlı kesimlerden faydalanabilirsiniz.

Peki Ya Kare Yüzler?

Bu yüz tipi için katlı kesim ve tek taraflı saç ayırmak bence en uygun olaan modeldir.

Oval Yüzler!

Yuvarlak yüzleri her ne kadar şanslı saysakta en şanslı bayanların ovel yüze sahip olanlar olduğunu itiraf edelim. Hemen hemen her saç modeli bu yüz tipine uygulanabilir. Kare ve kalp şeklinde yüzlere sahip olanlar saç kesimlerle yüzlerini ovalleştirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz