Zerdeçallı Hemoroid Kremi

ev yapımı

Hiç kimse utanç verici hemoroid hakkında konuşmak istemiyor ancak  yetişkinlerin yaklaşık yüzde 4’ünü etkiliyor. Hemoroide nasıl davrandığınız şiddetine bağlıdır, ancak çoğu vakada bazı temel bakım taktikleri çok rahatlama sağlayabilir. Cerrahi nadirdir ve genellikle topikal tedavinin sonuç vermediği ağır vakalar için kullanılır. Harika bir haber şu ki, doğal maddeler içeren birçok hemoroit ev tedavisi var. Basur olarak da bilinen hemoroidin ne olduğunu gözden geçirelim. İki tip var. Bir tip iç hemoroid olarak adlandırılır ve rektum alanının derisinde bulunan iltihap damarlarıdır. Diğerine dış hemoroid denir ve anüs bölgesinin yanında, bulunur.

Bazı dış hemoroidlerin anal kanalın içinden dışarı çıktığı görülmektedir. Bunlar kanala geri itilebilirler. Bununla birlikte, bazıları şişmiş ya da prolabe hemoroid olarak bilinir. Bu, çok sayıda sorun ve rahatsızlığa, hatta bağırsak hareketleri için geçiş yolunun tıkanmasına neden olabilir. Daha da kötüsü, tromboz hemoroit olarak bilinen kan pıhtısına bile neden olabilirler.

Bu sinir bozucu, kaşıntılı çıkıntılara ne sebep olur? Anüs çevresindeki damarlar, şişmeye neden olan belirli basınç altında gerilebilir. Bu, bağırsak hareketleri sırasında ıkınma, tuvalette uzun süre oturma, kronik ishal veya kabızlık, obezite, gebelik, anal ilişkiye girme ve düşük lifli bir diyetten kaynaklanabilir. Rektum ve anüs damarlarını destekleyen dokular zayıflayabilir ve gerilebilir, çünkü hemoroid yaşlanma ile daha olasıdır.

Artık hemoroid rahatsızlığına neden olabilecek şeyler hakkında biraz daha bilgi sahibi olduğunuza göre, hemoroid için evde krem yapabiliriz! Bir parça pamuk yardımıyla cadı fındığı yağı uygulamak, doğrudan rahatlama sağlamak için yapabileceğiniz şeylerden biridir. Kalçalarınıza kadar sıcak su banyosunda oturmak ya da bir popo banyosunda da rahatlayabilirsiniz. Bunu günde 10-15 dakika yapın.

Bu arada, bu ev yapımı hemoroid kremini de tercih edebilirsiniz. Yapılması basittir ve kolay uygulanır, ancak hiçbir zaman geçirmez, yanlış beklentilere girmeyin, sadece rahatlatır ve acıyı azaltır.

Ev Yapımı Hemoroid Kremi

Shea yağını benmari usulü ısıtın. Shea yağı, içerdiği E vitamini ve A vitamini nedeniyle şaşırtıcı iyileştirme avantajları sunar; iltihapla mücadele eder ve kaşıntıyı azaltır.

Sonra Hindistan cevizi yağı ve aloe verayı ekleyin ve karıştırın. Hindistan cevizi yağı, antibakteriyel özellikleriyle enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olurken nemlendirme konforu da sağlar. Aloe vera yatıştırıcı rahatlama sunmak için mükemmel bir bileşendir. Aloe vera ayrıca kaşıntı ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur ve güneş yanığından sedefe kadar her türlü cilt koşuluna yardımcı olduğu bilinmektedir.

Şimdi, elma sirkesi ve cadı fındığı yağı ekleyin. Bu inanılmaz ikili, cildi iyileştirme konusunda fark yaratıyor. Her ikisi de doğal olarak iltihaplanma, şişme, enfeksiyonlar ve cilt tahrişleriyle mücadeleye yardımcı olurlar. Bu maddeleri ekledikten sonra karıştırın.

Son olarak, gerekli yağları ekleyelim. Lavanta yağı, inflamasyonu azaltarak sayısız cilt koşullarına yardımcı olan güçlü antioksidanlar içerir. Çay ağacı yağı, her türlü cilt tahrişi için iyileştiricidir. Çay ağacı inanılmaz antiseptik özelliklere sahiptir.

Zerdeçal öz yağı, iltihaplı ciltler için ağrı kesici ve rahatlama sağlayan ve gelişebilecek herhangi bir anal yırtılmayı iyileştirmeye yardımcı olan inanılmaz bir yağdır.

Artık tüm malzemeleri harmanladınız, sıkı kapaklı bir cam kavanoza aktarın. En iyi sonuç için günde iki kez kullanın. Birkaç hafta içinde sonuçları görmezseniz veya alışılmadık bir rahatsızlık hissederseniz, bırakın.

Zerdeçallı Ev Yapımı Hemoroid Kremi

MALZEMELER:

  • 50 gr. shea yağı
  • 50 gr. Hindistan cevizi yağı
  • 25 gr. aloe vera jeli
  • 1 çay kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı cadı fındığı yağı
  • 10 damla lavanta yağı
  • 5 damla çay ağacı yağı
  • 5 damla zerdeçal yağı

Nasıl Yapılır?

Shea yağını benmari usulü ısıtmaya başlayın. Sonra Hindistan cevizi yağı ekleyin. Kalan malzemeleri ekleyin. Yeniden karıştırın. Sıkı kapaklı bir cam kavanoz içine dökün. Etkilenen bölgeye günde iki kez sürün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz